Erik Černák chcel urobiť dobre, no utrpel zranenie

Tím Tampa Bay Lightning sa vo štvrtok tešil z víťazstva 3:1 nad Carolinou, ale oslavy nemali ideálnu príchuť. „Blesky“ totiž v zápase prišli o kľúčového hráča, slovenského obrancu Erika Černáka.

Dvadsaťtriročný košický rodák odohral v druhej tretine len štyri striedania, pretože sa v jej strede snažil zblokovať strelu súpera, pri čom utrpel zranenie dolnej časti tela – puk ho trafil do nohy a následne s problémami odišiel aj na striedačku. V zápase stihol odohrať osem a pol minúty s mínusovým bodom, strelou, troma bodyčekmi a blokom.

Tréner Jon Cooper po zápase nemal žiadne informácie o stave Černáka, ale povedal, že ak by mal nejaký čas vynechať, tak by to bola pre tím „tvrdá rana“.

Černák odohral v tejto sezóne 16 zápasov, v ktorých zaznamenal štyri asistencie, štyri plusové body a desať trestných minút. Dva zápasy v januáru už vynechal pre zranenie hornej časti tela.

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 26. 02. 2021 | Rubrika: Slováci v NHL