QMJHL, NCAA, USHL: Čajkovič pri debute bodoval, Hrenák striedal

Ako sa minulý týždeň darilo slovenským hokejistom v juniorskej QMJHL, stredoškolskej USHL a elitnej divízii vysokoškolskej NCAA?

NCAA (Divízia I)

Vysokoškoláci sa minulý týždeň príliš nepredviedli. Miroslav Mucha, Samuel Solenský i Marek Korenčík odohrali po dva zápasy, ale ani jeden sa do bodovania nezapísal. Nedarilo sa ani brankárovi Dávidovi Hrenákovi, ktorý v sobotu proti Minnesota-Duluth inkasoval štyri góly z 25 striel a v 34. minúte striedal.

QMJHL

Sezónny debut i debut v drese Val-d’Or zažil Maxim Čajkovič, ktorý prispel k výhre nad Blainville-Boisbriand jednou asistenciou a pripísal si aj dve trestné minúty. Svoje konto si o asistenciu obohatil aj Matej Kaslík, ktorý si upevnil pozíciu najproduktívnejšieho Slováka. Oleksii Myklukha v dvoch zápasoch nebodoval a nazbieral tri mínusové body.

Nedarilo sa príliš ani Samuelovi Hlavajovi, ktorý prehral oba zápasy proti Gatineau a padol už pod 90% úspešnosť zákrokov. V sobotu kryl 19 striel z 24 a o deň neskôr 23 striel z 27.