Erik Černák sa vyrovnáva so zranením

Tím Tampa Bay Lightning sa vo štvrtok tešil z víťazstva 3:2 nad Chicagom, ale priamo na ľade si ho nemohol vychutnať slovenský obranca Erik Černák.

Dvadsaťtriročný košický rodák duel vynechal pre zranenie hornej časti tela, ktoré sa bude podľa slov trénera Jona Coopera posudzovať zatiaľ na dennej báze.

„Nemyslím si, že to bude dlhodobé, ale s týmito zápasmi nahustenými jeden na druhý sa aj tri dni zdajú ako dlho. Uvidíme, ako na tom bude zajtra,“ poznamenal Cooper.

Podľa Coopera utrpel Černák poranenie v utorkovom zápase proti Dallasu, v ktorom odohral 22 minút. Pôvodne sa očakávalo, že vo štvrtok bude hrať, ale nakoniec toho nebol schopný.

Černák, ktorý pre zranenie hornej časti tela vynechal aj dva zápasy koncom januára, absolvoval v tejto sezóne 18 stretnutí so ziskom štyroch asistencií, piatich plusových bodov a 10 trestných minút.

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 05. 03. 2021 | Rubrika: Slováci v NHL