Chicago a Florida si vymenili 5 hráčov

Tímy Chicago Blackhawks a Florida Panthers sa vo štvrtok dohodli na veľkej výmene, ktorá zahrnula až päť hráčov a jednu draftovú voľbu.

Chicago získalo útočníka Bretta Connollyho, obrancu Rileyho Stillmana, útočníka Henrika Borgstroma a voľbu v siedmom kole draftu 2021 za obrancu Lucasa Carlssona a útočníka Lucasa Wallmarka.

Posledný menovaný sa vracia do tímu, v ktorom dohral minulú sezónu po výmene z Caroliny. V tomto ročníku odohral za Blackhawks 16 zápasov so ziskom troch asistencií. V lete sa môže stať obmedzeným voľným hráčom.

Dvadsaťtriročný Carlsson zaznamenal jednu asistenciu v 12 zápasoch, ktoré odohral v tomto ročníku za Chicago, a jeden gól a dve asistencie v siedmich dueloch nižšej AHL. Tiež sa v lete môže stať obmedzeným voľným hráčom.

Stillman a Borgstrom sú rovesníkmi Caarlssona. Prvý menovaný odohral v tejto sezóne osem bezbodových duelov za Panthers a po sezóne bude môcť byť obmedzeným voľným hráčom. Borgstrom ním momentálne je po tom, čo mu vlani vypršala nováčikovská sezóna. Tento ročník strávil vo Fínsku.

Dvadsaťosemročný Connolly si pripísal dva góly a dve asistencie v 21 tohtosezónnych dueloch. Momentálne je v druhom roku štvorročnej zmluvy s „cap-hitom“ 3,5 milióna amerických dolárov.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 08. 04. 2021 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL