Dojemná výhra: Kapitán Coyotes garantoval obrat pre obeť rakoviny

Tím Arizona Coyotes odohral sobotný zápas proti St. Louis s ťažkými srdcami. Pred zápasom totiž organizácia zaradila Leighton Accardoovú do klubového prstenca cti.

Accardoová zomrela v novembri vo veku deviatich rokov po dlhom boji s rakovinou. Klub doteraz do prstenca zaraďoval len hráčov, trénerov, generálnych manažérov alebo komentátorov. Accardoová v ňom našla miesto po boku takých osobností, ako boli Wayne Gretzky, Keith Tkachuk, Jeremy Roenick, Teppo Numminen, Dale Hawerchuk, Thomas Steen či Bobby Hull.

A beautiful life packed into 9 years.
A beautiful legacy just getting started.

Today, Accardo 49 joins our Ring of Honor forever. pic.twitter.com/7UkXSnj8qz

— Arizona Coyotes (@ArizonaCoyotes) April 17, 2021

Coyotes sa snažili pre mladučkú obeť rakoviny dosiahnuť v sobotu aj víťazstvo. Po prvej tretine však prehrávali 0:2. Kapitán Oliver Ekman-Larsson však cez prvú prestávku garantoval, že tím na počesť Accardoovej duel otočí.

A tak sa nakoniec aj stalo – Coyotes strelili tri góly a vyhrali 3:2.

Down by two goals after the first on a night honoring Leighton Accardo, Oliver Ekman-Larsson (@OEL23) guaranteed an @ArizonaCoyotes win... and it came to be.