Wilson pri besnení zranil Panarina. Liga ho potrestala + video

Hviezdny útočník New Yorku Rangers, Artemij Panarin, bol nútený opustiť pondelkový zápas proti Washingtonu po tom, čo v druhej tretine utrpel zranenie dolnej časti tela pri besnení kontroverzného útočníka Capitals Toma Wilsona.

Incident začal, keď útočník Rangers Pavel Bučnevič bojoval pred bránou Washingtonu, po hvizde rozhodcov spadol na ľad a následne sa k nemu dal na kolená Wilson, ktorý ho udrel do chrbta, čo spôsobilo vzplanutie vášni.

Panarin sa v hromadnej šarvátke snažil oddeliť Wilsona od svojho spoluhráča, Wilson ho následne zápasnícky poslal k ľadu a párkrát ho udrel predtým, ako ho znovu poslal k ľadu, keď sa Rus snažil postaviť. Veci potom upokojili rozhodcovia.

„Sú hranice, ktoré sa v tejto hre nemôžu prekročiť. Podľa mňa išlo o nulový rešpekt k hokeju. Teraz tu máme jednu z hviezd ligy, ktorá sa v tom incidente mohla vážne zraniť,“ povedal o celom incidente tréner Rangers David Quinn, ktorý očakáva, že u Panarina nepôjde o nič vážne a bude v poriadku.DOPLNENÉ: Oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL informovalo, že Tom Wilson dostal za hrubosť voči Pavlovi Bučnevičovi pokutu 5000 amerických dolárov. Ide o maximálnu možnú pokutu podľa podmienok kolektívnej dohody. Podľa Samanthy Pellovej ho už žiadny ďalší trest nečaká. Wilson v roku 2018 podpísal šesťročnú zmluvu za 31 miliónov amerických dolárov.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 04. 05. 2021 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL