Chára si nomináciu zaslúži, tvrdí Laviolette. Bruins sa tešia na stretnutie v play-off

Zdeno Chára bol v pondelok vymenovaná za nominanta na Mastertonou trofej, ktorá sa v NHL udeľuje hráčovi s najväčšou vytrvalosťou, športovým správaním a odhodlaním k hokeju. Podľa trénera Petera Laviolettea nemohol mať jeho tím lepšieho nominanta.

Odporúčame:
Do širšej nominácie na Mastertonovu trofej sa opäť dostal aj Chára

„Nemyslím si, že môžete použiť lepšie slová na opísanie Zdena Cháru ako hráča alebo osobu, než sú tie dve slová – odhodlanie a vytrvalosť. Myslím si, že je úžasnou voľbou na Mastertona a ide o niekoho, kto si to aj zaslúžil,“ povedal Laviolette.

Chára pred sezónou opustil Boston, kde mu nevedeli garantovať pevné miesto v základnej zostave. Vo Washingtone odohral 54 z 55 zápasov a vytvoril jeden z najlepších tretích párov v NHL s Nickom Jensenom. Okrem toho ukázal svoje vodcovské kvality a dokonca sa dvakrát pobil, aby sa postavil za spoluhráčov.

„Ani raz v žiadnom bode sezóny neupustil od toho, o čom hovoril, že bude robiť. Je to ohromný hokejista. Je to ohromný spoluhráč. Koncentruje sa len na svoju robotu. Prišiel sem z nejakého dôvodu,“ poznamenal Laviolette.

Chára prišiel do Washingtonu zabojovať o Stanleyho pohár. Prvou prekážkou Capitals v play-off bude jeho bývalý tím. V mužstve Bruins sa už na to tešia.

„Myslím si, že ak sa pozriete na začiatok sezóny, pravdepodobne by ste mohli hádať, že sa to takto vyvinie. Samozrejme, pridá to sérii ďalší príbeh,“ povedal Brad Marchand.

Boston a Washington sa stretnú aj v utorok, v poslednom zápase základnej časti pre obe mužstvá.

„Náš súper má dobrý tím. Skvelú prvú šestku útočníkov, veľké telá. Ich tréner bol v play-off mnohokrát. Budú pripravení. Budeme hrať aj proti Zdenovi Chárovi. Som si istý, že to bude príbehom série. Ale opäť, ide o tím, proti ktorému sme v tejto sezóne hrali dobre,“ skonštatoval tréner Bostonu Bruce Cassidy.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 11. 05. 2021 | Rubrika: Slováci v NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL