Washingtonu sa v prvom zápase play-off zranil brankár + video

Washington otvoril sériu prvého kola play-off proti Bostonom víťazstvom 3:2, pričom väčšinu zápasu bol v bráne tretí brankár v hierarchii, veterán Craig Anderson.

Dôvodom toho bolo zranenie dolnej časti tela, ktoré utrpel Vítek Vaněček už v 14. minúte prvej tretiny pri snahe zabrániť gólu Jakea DeBruska. Dovtedy kryl tri strely. Anderson následne 21 z 22.

Off the faceoff and into the net. Jake DeBrusk ties this game up at ?? #ItsOn pic.twitter.com/cw7CKVBm5e

— Sportsnet (@Sportsnet) May 15, 2021

Na pohotovostnej báze kryl chrbát Andersonovi Pheonix Copley. Ruský brankár Iľja Samsonov bol v sobotu aktivovaný z covidovej listiny, ale tímu ešte nebol k dispozícii. Druhý zápas série sa odohrá v pondelok.

Dvadsaťpäťročný Vaněček debutoval v play-off po tom, čo v základnej časti odchytal 37 zápasov s 90,8% úspešnosťou zákrokov. Tridsaťdeväťročný Anderson nastúpil na svoj 47. duel vo vyraďovacích bojoch, ale na prvý od sezóny 2016/17.

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 16. 05. 2021 | Rubrika: Správy z NHL