Čajkovič sa teší: Jeho tím vyrovnal stav finále

Nádejný slovenský útočník Maxim Čajkovič síce prišiel o svoju šesťzápasovú bodovú sériu, ale mal dôvody na radosť. Jeho Val-d’Or zdolalo Victoriaville 4:1, aby opäť vyrovnalo stan finále QMJHL, tentoraz na 2:2.

Foreurs prehrávali po prvej tretine, v ktorej skóroval „tiger“ Alex Beaucage. Druhá tretina im však vyšla výborne, keď sa v nej presadili Xavier Bernard, Thomas Pelletier a Nathan Legare. V úvode tretej tretiny pridal štvrtý gól Jeremy Michel. Jonathan Lemieux kryl 21 striel.

Čajkovič si z duelu odniesol jeden plusový bod a dve strely. Predviedol aj štyri bodyčeky, s ktorými viedol svoj tím. Ten bude hostiť piaty duel série, ktorý sa odohrá vo štvrtok.

Victoriaville - Val-d’Or 1:4 (1:0, 0:3, 0:1) (stav série: 2-2)
Góly: 5. Beaucage – 30. Bernard (Spence, Robidas), 39. Pelletier T. (Pelletier J., Ducharme), 40. Legare (Pelletier J., Spence), 41. Michel (Gaucher, Bernard)rn

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 02. 06. 2021 | Rubrika: Juniori