Čajkoviča delí jedna prehra od finálového sklamania

Maxim Čajkovič sa nedokázal vrátiť na bodovú koľaj a jeho Val-d’Or po tretíkrát vo finále QMJHL prehráva s Victoriaville. Tentoraz však bude čeliť neúspešnému koncu celej série.

Foreurs viedli od 12. minúty zásluhou Jakoba Pelletiera, no ešte do prve prestávky stav vyrovnal Olivier Coulombe. Kým Nikolasa Hurtubise z 34 viac gólov neinkasoval, Jonathana Lemieuxa (19 zákrokov) ešte prekonali Nicolas Daigle a Benjamin Tardiff, ktorí v tretej tretine rozhodli o výhre Tigres 3:1. Ich tím bude môcť získať titul už v sobotu na domácom ľade.

Čajkovič, ktorý nebodoval v druhom zápase po sebe, si zo štvrtkového stretnutia odniesol dva mínusové body, dve strely a jeden bodyček.

Val-d’Or - Victoriaville 1:3 (1:1, 0:0, 0:2) (stav série: 2-3)
Góly: 12. Pelletier J. (Poulin, Ducharme) – 19. Coulombe (Pelletier M-E., Kalmikov), 41. Daigle (Beaucage, Roy), 50. Tardif (Abramov)rn

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 04. 06. 2021 | Rubrika: Juniori