Kučerov zareagoval na slová Hamiltona o presahovaní stropu

Hviezdny útočník tímu Tampa Bay Lightning, Nikita Kučerov, zareagoval na komentáre, ktoré vyslovil obranca Caroliny o tom, že Hurricanes prehrali s tímom, ktorý presahuje platový strop o 18 miliónov amerických dolárov.

„Ja som nevytvoril tie pravidlá o strope,“ povedal Kučerov pre The Athletic. „Nie je to moja chyba. Neurobil som nič úmyselne. Musel som ísť na operáciu. Musel som si prejsť piatimi mesiacmi rehabilitácií. Keď prišiel ten správny čas a bol som pripravený hrať, tak som začal hrať.“

Kučerov vynechal celú základnú časť tejto sezóny po tom, čo pred ňou podstúpil operáciu bedrového kĺbu. Tampa ho umiestnila na listinu dlhodobo zranených hráčov, vďaka čomu sa do platového rozpočtu nezapočítavalo jeho 9,5 milióna dolárov.

Niekdajší držiteľ Hartovej trofeje sa vrátil do akcie v prvom zápase play-off, v ktorom sa platový strop neuplatňuje, a momentálne je najproduktívnejším hráčom s 18 bodmi získanými v 11 stretnutiach.

Ak by nevynechal základnú časť, Lightning by sa museli pred sezónou pravdepodobne rozlúčiť s niektorým z dôležitých hráčov, aby sa zmestili pod platový strop. Ten fakticky prekračujú presne o 17,3 milióna dolárov.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 12. 06. 2021 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL