Vráti sa k Bruins? Taylor Hall nekladie prioritu peniazom

Hviezdny útočník Taylor Hall je otvorený k návratu do tímu Boston Bruins. V lete sa môže stať neobmedzeným voľným hráčom, no nebol by proti, ak by o neho prejavil záujem aj tím.

„Vidím, že sa k sebe hodíme. Snáď to tak vidia aj oni,“ povedal Hall v piatok s tým, že peniaze nebudú jeho prioritou.

„Nebudem chcieť maximalizovať moju hodnotu v tomto bode mojej kariéry. Mám to šťastie, že som v tejto lige už zarobil pekné peniaze. V tomto bode je to viac o tom, aby som niekde zapasoval a nie o peniazoch či dlhodobej zmluve. Chcem len nájsť domov na najbližšie roky.“

Hall už vo svojej kariéry zarobil 52,2 milióna dolárov. V lete mu vyprší ročný kontrakt v hodnote osem miliónov amerických dolárov, ktorý podpísal s Buffalom.

Dvadsaťdeväťročný Kanaďan si užíval pôsobenie v Bostone. Po 37 zápasoch v drese Sabres mal na konte dva góly a 17 asistencií. Po výmene však strelil osem gólov a pridal šesť asistencií v 16 stretnutiach. V 11 dueloch play-off pridal päť bodov.

„Ani neviem, aká je moja hodnota. Cítim, akoby som mal dve rozdielne sezóny,“ poznamenal Hall.

Bruins okrem neho musia riešiť budúcnosť viacerých hráčov, vrátane dlhodobých opôr, ako sú David Krejčí či Tuukka Rask. Momentálne majú pre budúcu sezónu voľných 27 miliónov amerických dolárov pod stropom.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 12. 06. 2021 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL