Bergevin: V Severnej divízii neboli ľahké zápasy

Mnohí hovoria, že Severná divízia zložená výhradne z kanadských tímov bola ľahká. Generálny manažér tímu Montreal Canadiens, Marc Bergevin, si to však nemyslí.

„V našej divízii nebol ľahký večer. Ako som povedal, cestovanie bolo ťažké. Aj posledný tím alebo tím blízky k tomu, aby bol posledný, Ottawa Senators, končil sezónu silno. Ak by nebolo ich začiatku sezóny, pravdepodobne by bojovali o miesto v play-off,“ povedal Bergevin pre Sportsnet.

„Navyše, hokej v Kanade znamená, že ste každý večer v centre pozornosti. Bola to náročná divízia a hokej sa hral najlepší. Takmer každý tím tam mal superhviezdy a nebolo to ľahké.“

NHL musela vzhľadom na pandémiu a cestovné obmedzenia vytvoriť nové divízie, pričom kanadské tímy skončili v rovnakej divízii pre povinnú karanténu po vstupe do Kanady.

Divízia bola celý rok kritizovaná za to, že nebola taká kvalitná ako zvyšné tri. Niektorí pritom poukazovali práve na Canadiens, ktorí sa dostali do play-off napriek tomu, že v ligovej tabuľke skončili až na 18. mieste.

Zároveň táto divízia podľa niekoho poskytovala výhodu hráčom, ako sú Connor McDavid či Auston Matthews, ktorí ľahšie zbierali body a góly na ceste za Trofejou Arta Rossa, resp. Trofejou Mauricea Richarda. Piati z 10 najproduktívnejších hráčov boli práve zo Severnej divízie – McDavid, Matthews, Leon Draisaitl, Mitch Marner a Mark Scheifele.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 14. 06. 2021 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL