Hallovi by zotrvanie v Bostone pomohlo, myslí si Cassidy

Útočník Taylor Hall sa toho naučil veľa počas krátkeho pôsobenia v Bostone a podľa trénera Bruins Brucea Cassidyho by mu ešte viac pomohlo, ak by sa rozhodol s tímom podpísať nový kontrakt.

„Myslím si, že prínosom toho, že by tu bol celú sezónu, by bolo, že by sledoval, ako tvrdo hráči ako Brad Marchand trénujú a hrajú každý jeden deň. Brad občas využije možnosť voľného dňa, ale inak, keď je na ľade, je stopercentný. Bojuje proti komukoľvek na tréningu a snaží sa aj v zápasoch,“ povedal Cassidy.

„Myslím si, že to môže len pomôcť hráčovi, akým je Taylor, ktorý už zažil podobné sezóny, ako Marchy, v ktorých bol elitným hráčom. A ak sa má na tú úroveň vrátiť, myslí si, že sledovanie Marchyho na každodennej báze mu obrovsky pomôže.“

Hall sa 28. júla môže stať neobmedzeným voľným hráčom, pričom už viackrát povedal, že možnosťou je aj jeho zotrvanie v Bostone, kde si hranie po zastávke v Buffale veľmi užíval.

V drese Sabres, s ktorými pred sezónou podpísal ročný kontrakt za 8 miliónov amerických dolárov, strelil len dva góly v 37 stretnutiach. Po výmene strelil osem gólov v 16 dueloch a pozdvihol aj produktivitu Davida Krejčího.

„Skutočne nám vybalansoval útok, pokiaľ ide o formácie 1A a 1B, čo podľa mňa súperom spôsobilo skutočné ťažkosti. Myslím si, že skutočne oživil aj hru Krejčího,“ skonštatoval Cassidy, ktorého tím sa v tejto sezóne dostal do druhého kola play-off. V ňom si držiteľ Hartovej trofeje z roku 2018 zahral premiérovo.

Hall zaznamenal v sérii proti Capitals gól a dve asistencie v piatich dueloch, proti Islanders potom gól a asistenciu v šiestich stretnutiach.

„Myslím si, že na ďalšie play-off bude lepšie pripravený. Dúfam, že to bude s Bruins. Odviedol pre nás dobrú robotu. Je to dobrý hráč, dobrý človek. Pracuje tvrdo. Myslím si, že vie, čo teraz chce od kariéry. Bol už na niekoľkých miestach. Zarobil si nejaké peniaze. Snáď sa obe strany na niečom dohodnú,“ dodal Cassidy.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 15. 06. 2021 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL