Do kempu si prídem po miesto v prvom tíme, avizuje Fehérváry

Slovenský obranca Martin Fehérváry zažil v sezóne 2019/20 debut v NHL a zahral si aj v zápasoch play-off. O to ťažšie niesol skutočnosť, že v tomto ročníku do zostavy Washingtonu vôbec nenakukol.

Dvadsaťjedenročný bratislavský rodák strávil celú poslednú sezónu v nižšej AHL, kde si len v 24 zápasoch vytvoril nové osobné maximá so 14 asistenciami a 17 bodmi. Inak mu však ročník veľa nedal.

„Jediné pozitívum je, že som mal dobrú ofenzívnu sezónu a ukázal som útočný potenciál. Bolo ťažké na psychiku hrať stále proti rovnakým súperom. Plus do toho svoju úlohu zohrávalo aj čakanie na telefonát z prvého tímu, ktorý však neprišiel ani so zápasovou šancou,“ povedal Fehérváry pre denník Šport.

Mnohí hráči svoju frustráciu s nedostatku príležitostí pretavia do žiadosti o výmenu. Talentovaný Slovák bol však nakoniec trpezlivý a k tomuto kroku sa neodhodlal. To však neznamená, že mu neprišiel na um.

„Boli aj také myšlienky, či sa na to opýtať, ale nakoniec sme to podrobnejšie nepreberali. Stále verím, že moja budúcnosť je spojená s Washingtonom Capitals a klub vo svojich plánoch so mnou počíta,“ poznamenal.

Generálny manažér Capitals Brian MacLellan po sezóne povedal, že v budúcej sezóne už s Fehérvárym počíta v prvom tíme. Ten sa to snaží brať s rezervou a koncentruje sa na poctivú letnú prípravu, aby nakoniec svoje ambície naplnil.

„Čítal som rozhovor s manažérom Brianom MacLellanom, ktorý povedal, že so mnou počítajú do NHL, ale nejdem sa na nič spoliehať. Viem, ako to funguje. Nebudem rozmýšľať nad tým, čo neviem ovplyvniť. Pripravím sa najlepšie, ako sa dá. Prídem do kempu s nastavením, že si idem po miesto v prvom tíme,“ skonštatoval Fehérváry.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 15. 06. 2021 | Rubrika: Slováci v NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL