Černák sa teší: Lightning sa podarilo vyrovnať stav série

Tampa Bay vyrovnala stav semifinálovej série proti Islanders, keď v utorok vyhrala 4:2. Slovenský obranca Erik Černák nebodoval.

Podrobné štatistiky

Brayden Point skóroval v piatom zápase po sebe a Nikita Kučerov nazbieral tri asistencie, aby Tampa Bay zdolala Islanders 4:2 v druhom zápase semifinálovej série, po ktorom je stav vyrovnaný 1:1 na zápasy. Lightning neprehrali dva zápasy po sebe v play-off od roku 2019, k čomu pomohol 24 zákrokmi aj Andrej Vasilevskij. Z gólov sa tešili aj Ondřej Palát, Jan Rutta a Victor Hedman. Z hostí vyrovnával Brock Nelson na 1:1 a znižoval Mathew Barzal na 2:4. Semion Varlamov kryl 23 z 27 striel, pričom po kolízii s Pointom nechytal v posledných siedmich minútach prvej tretiny. Iľja Sorokin počas nich kryl všetkých šesť striel. Newyorský tím prišiel o štvorzápasovú víťaznú sériu. Erik Černák odohral 20 minút a 56 sekúnd, ďalšie dve minúty strávil za sekanie na trestnej lavici. Pripísal si mínusový bod a dva bloky. Tretí zápas série sa odohrá vo štvrtok v New Yorku.

Jan Rutta a jeho víťazný gól:

Od piatej minúty dostala Tampa šancu hrať v presile, čo skoro využil Kučerov, ktorého však betónom vychytal krajan Varlamov. Tampa sa však predsa dočkala prvého gólu. To už sa písala deviata minúta a jeho autorom bol Point, ktorý využil prihrávku spoza brány od Kučerova. Krátko na to mali šancu hrať v presile aj hostia a v stredu musel byť aj Vasilevskij. V 14. minúte do Varlamova vrazil Point a ruský gólman musel opustiť bránu. Islanders však hrali presilovku, ktorý Nelson využil na vyrovnanie stavu. Krátko po góle sa do seba pustili Martin a Maroon. Do prestávky sme ešte videli vylúčenie Komarova, ale gól už nepadol ani na jednej strane.

Odporúčame:

Varlamov po kolízii zamieril do šatne. Islanders následne skórovali + video

V druhej tretine sa do brány hostí vrátil Varlamov, no bol to jeho náprotivok, kto riešil prvú väčšiu šancu. Beauvilliera však vychytal. Od 24. minúty hrala Tampa v oslabení, no práve počas neho sa dostal do úniku Gourde a ohrozil Varlamova. Stav sa menil v 34. minúte, keď Kučerov našiel medzi kruhmi Paláta a ten zakončil presne. Islanders sa snažili na gól zareagovať, no v 37. minúte mohli opäť inkasovať. Varlamov však vychytal Coltona. Šesť sekúnd pred koncom tretiny sa hosťom skoro podaril gól do šatne, no Vasilevskij stihol ľavým betónom vychytať Beauvilliera.

Odporúčame:
Trotz zúril: Lightning strelili gól so siedmimi hráčmi na ľade + video

Tretia tretina bola na góly najbohatšia a floridský tím s v nej definitívne ukoristil víťazstvo. Už po dvoch minútach hry zvýšil na 3:1 Rutta, ktorému vyšla strela od modrej do horného rohu brány hostí. Tampa mala hru pod kontrolou a v 45. minúte jej zahral do karát aj faul Zajaca. Ten sa ďalšieho prehrešku dopustil aj v 49. minúte a tentoraz bol aj potrestaný, keď na 4:1 zvýšil strelou z ľavého kruhu Hedman. Černák sa v 52. minúte dopustil sekania, ale jeho spoluhráči Islanders do veľkých šancí nepustili. Od 54. minúty hrali v presile a darilo sa im kontrolovať hru. Na 2:4 síce znížil v 57. minúte Barzal dorážkou Eberleho zakončenia, no v ďalšom priebehu hry sa im už zvrat nepodaril. Ešte na ich strane stálo aj šťastie, keď strela Hedmana skončila na tyčke.

Andrej Vasilevskij
Semion Varlamov
59:09 24/26 50:46 23/27
Curtis McElhinney
Iľja Sorokin
- - 06:50 6/6

Kučerov asistoval pri 20 z 32 gólov Pointa v play-off, čo tvorí 62,5 %. V celej histórii sa z hráčov podieľal na väčšom počte gólov svojho spoluhráča (min. 25 gólov) len Henrik Sedin u brata Daniela – v 68 % prípadoch. ... Nelson strelil svoj 23. gól v play-off v kariére, čím prekonal Duaneho Suttera na 10. mieste historického poradia Islanders. ... Duel nedohral J.P. Pageau, ktorý si niečo natiahol a za rozhodnutého stavu ho Barry Trotz nechal šetriť. Kormidelník očakáva, že jeho zverenec bude v treťom zápase série hrať.

Hviezdy duelu: 1. N. Kučerov, 2. A. Vasilevskij, 3. V. Hedman (všetci TBL)

Brayden Point, útočník Lightning: „Máme v šatni dobrú skupinu lídrov a oni bránia tomu, aby náš tím išiel príliš vysoko alebo príliš nízko. Zatiaľ nám to ide dobre, ale nemôžeme byť spokojní len s týmto víťazstvom. Bude to ešte ťažká, dlhá séria. Musíme sa koncentrovať na najbližší duel.“

Brock Nelson, útočník Islanders: „Vedeli sme, že prídu s dobrou odpoveďou po tom, čo sme vyhrali ten prvý zápas. Myslím si, že sme urobili dobrú prácu a odchádzame domov za stavu 1:1. Je to hokej. Odrazy puku, úniky, môže sa stať hocičo. Oni boli schopný pár gólov streliť, dostali sa do vedenia a my sme neboli schopní im to vrátiť.“

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 16. 06. 2021 | Rubrika: Sumáre