Varlamov po kolízii zamieril do šatne. Islanders následne skórovali + video

Brankár Islanders Semion Varlamov nedochytal prvú tretinu druhého zápasu semifinálovej série proti Tampe po tom, čo do neho vrazil domáci útočník Brayden Point.

Ruský brankár bol na ľade v očividnej bolesti a po rozhovore s lekárom zamieril do šatne. Do brány sa postavil Iľja Sorokin, ktorý v zvyšku tretiny kryl všetkých šesť striel.

Point dostal za kolíziu menší trest za nedovolené bránenie v hre brankárovi, hoci sa zdalo, že mu ku kontaktu s brankárom pomohol obranca New Yorku Adam Pelech. „Ostrovania“ následne využili presilovku na vyrovnanie stavu na 1:1.

Do druhej tretiny potom newyorský tím vstúpil v bráne s Varlamovom, ktorý sa zdal v poriadku a nakoniec dochytal celý duel. Inkasoval v ňom ďalšie tri góly a nakoniec pri prehre 2:4 urobil 23 zákrokov.