Trotz zúril: Lightning strelili gól so siedmimi hráčmi na ľade + video

Stav druhého zápasu semifinálovej série medzi Tampou a Islanders bol vyrovnaný 1:1, keď v 14. minúte druhej tretiny poslal domácich do vedenia Ondřej Palát. Bol to pritom kontroverzný gól.

Kým Lightning sa z presného zásahu českého útočníka radovali, na lavičke hostí bol zrejmý hnev. Zúril aj hlavný tréner Barry Trotz, ktorý poukazoval na to, že domáci mali v čase strelenia gólu na ľade šesť hráčov. Krátko predtým dokonca sedem.

„Sedem sk***ených hráčov. Na ľade bolo sedem hráčov. Pri tom sk***enom góle. Je to tam vidno,“ kričal na rozhodcov po tom, čo si pozrel opakovaný záber. Gól zostal v platnosti a Islanders nakoniec prehrali 2:4.

K tomuto spornému momentu sa vrátil aj po zápase, keď novinárom povedal: „Druhý gól nás celkom poškodil. Vy viete, že tam mali na ľade príliš veľa hráčov. Som z toho rozčarovaný.“

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 16. 06. 2021 | Rubrika: Správy z NHL