Je vysoko nepravdepodobné, že sa Hyman vráti do Toronta

Zach Hyman sa stal obľúbeným hráčom fanúšikov Maple Leafs. Tí sa však zrejme musia pripraviť na to, že rodák z Toronta svoje rodisko opustí.

Hyman sa 28. júla môže stať neobmedzeným voľným hráčom a vzhľadom na jeho hodnotu a obmedzený priestor tímu pod platovým stropom, to vyzerá na rozchod.

Dvadsaťdeväťročný útočník je na konci štvorročnej zmluvy v hodnote 2,25 milióna amerických dolárov ročne. Jeho nový plat sa odhaduje na 5,5 až 6 miliónov amerických dolárov.

Aj preto si Chris Johnston zo Sportsnet nevie predstaviť, že sa Hyman do Toronta vráti aj v budúcej sezóne: „Skutočne verím, že je vysoko nepravdepodobné, že uvidíme Zacha Hymana späť u Leafs.“

S tým sa stotožňuje aj James Mirtle z The Athletic: „Viaceré zdroje neveria, že došlo k nejakým podstatným rozhovorom a to trvá už mesiace. Žiaden pokrok sa neurobil, odkedy už minulý rok mohol podpísať novú zmluvu.“

Hyman by mohol dať Torontu „rodinnú“ zľavu, ale nedá sa očakávať, že by klesol tak nízko, že by si ho tím mohol udržať po tom, čo sa zaviazal k udržaniu všetkých útočník z „veľkej štvorky“ (Matthews, Marner, Tavares, Nylander).


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 17. 06. 2021 | Rubrika: Špekulácie


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL