Rozhovory o Eichelovi sú intenzívnejšie a vážnejšie

Vyzerá to tak, že na prestupovom trhu je v súvislosti s Jackom Eichelom čoraz horúcejšie. Pierre LeBrun z TSN tvrdí, že konverzácie medzi Buffalom a záujemcami o hviezdneho centra sú čoraz intenzívnejšie a vážnejšie.

LeBrun poznamenal, že Sabres by chceli za svojho kapitána získať aj voľbu v prvom kole tohtoročného draftu, čo ohraničuje okno na jeho výmenu 23. júlom, kedy sa v NHL uskutoční vstupný draft.

Zámorský expert tiež vymenoval tímy, ktoré by dávali v prípade akvizície Eichela zmysel. Menovite išlo o Los Angeles Kings, Minnesota Wild, Anaheim Ducks, Columbus Blue Jackets, Philadelphia Flyers a New York Rangers. Záujem však majú aj ďalšie kluby.

Generálny manažér Sabres Kevyn Adams ešte v máji povedal, že Eichel nepožiadal o výmenu, no dvadsaťštyriročný Američan priznal, že sa s tímom „rozpojil“ v otázke zotavovania jeho zraneného krku. Tiež naznačil, že by v budúcej sezóne mohol pôsobiť inde.

„Som nahnevaný na spôsob, akým sa veci diali odkedy som sa zranil. Nastalo tam rozpojenie medzi mnou a organizáciou. Najdôležitejšie teraz je, aby som sa uzdravil a pripravil na hranie hokeja v budúcom ročníku, bez ohľadu na to, kde by to mohlo byť,“ povedal Eichel ešte 10. mája.

V tejto sezóne odohral Eichel pre zdravotné problémy len 21 zápasov, v ktorých zaznamenal dva góly a 16 asistencií. Vo svojej zmluve má platných ešte päť rokov s „cap-hitom“ 10 miliónov amerických dolárov.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 17. 06. 2021 | Rubrika: Špekulácie


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL