Chicago vraj vstúpilo do hry o Jacka Eichela

Po informáciách o tom, že sa tím Chicago Blackhawks snaží vylepšiť svoju obranu o jedného z dvoch dostupných hviezdnych „zadákov“, sa teraz hovorí o tom, že by radi získali aj významnú posilu do ofenzívy.

Okrem toho, že by tím z „veterného mesta“ mohol byť v hre o služby obrancov Serha Jonesa a Dougieho Hamiltona, sa tiež spája s potenciálnou akvizíciou kapitána Buffala Jacka Eichela. Informoval o tom Larry Brooks z denníka New York Post.

Ako v prípade potenciálnej výmeny Jonesa by sa Chicago takmer určite vzdalo za Eichela mladého centra Kirbyho Dacha, ktorý bol pred dvoma rokmi celkovou trojkou draftu. To by však nemala byť jediná vec, po ktorej by Sabres mohli túžiť.

Blackhawks majú na tohtoročnom drafte celkov 11. voľbu, ktorá by tiež mohla byť súčasťou balíka. Stále by však ešte potrebovali niečo pribaliť, aby si získali pozornosť generálneho manažéra Kevyna Adamsa.

Chicago tiež musí myslieť aj na manažment platového rozpočtu, pretože „cap-hit“ Eichela je osemciferný (10 miliónov amerických dolárov). Jonathan Toews, ktorý posledný ročník vynechal, zaťažuje platový strop sumou 10,5 milióna dolárov, rovnako ako aj Patrick Kane.

Ak by sa však Blackhawks vybrali cestou získania Eichela, pravdepodobne by museli oželieť Jonesa, pretože by potrebovali podobné artikle na zisk obrancu, ktorý je ešte rok zmluvne viazaný na Columbus Blue Jackets.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 21. 06. 2021 | Rubrika: Špekulácie


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL