Halák sa stane neobmedzeným voľným hráčom

Mnohí to očakávali a stane sa to realitou. Slovenský brankár Jaroslav Halák si bude po troch rokoch strávených v Bostone hľadať v NHL nový domov.

Gólmanov agent Allan Walsh v sobotu vyjadril očakávanie, že Halák sa 28. júla stane neobmedzeným voľným hráčom. Svoj odchod z Bostonu v rovnaký deň potvrdil pre televíziu Markíza aj samotný brankár, ktorého prioritou je zotrvanie v NHL.

Walsh sa už pomaly snaží svojho klienta predať a pripomenul, že bratislavský rodák vychytal počas ostatných troch sezón v drese Bruins čisté konta v 12 % jeho štartov. V bostonskom drese mal bilanciu 49-23-14 s 91,8 % úspešnosťou zákrokov a priemerom 2,40 inkasovaného gólu na zápas.

Halák výborne dopĺňal v tandeme Bostonu Tuukku Raska, no v poslednej sezóne sa mu stala osudná choroba a zranenie jeho partnera, ktoré poskytli príležitosť Jeremymu Swaymanovi. Mladík sa jej chopil a slovenského veterána odsunul na pozíciu trojky.

Walsh podľa Sportsnet povedal, že očakáva záujem o Haláka, no nevymenoval žiadne špecifické tímy. Doteraz chytal za Montreal, St. Louis, Washington, Islanders a Boston. Jeden zápas strávil ako náhradník aj v drese Buffala.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 18. 07. 2021 | Rubrika: Slováci v NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL