Murray nie je nahnevaný. Rozhodnutiu Ottawy rozumie

Brankár Matt Murray nebol prekvapený, keď videl jeho meno medzi nechránenými hráčmi Ottawy pre expanzný draft. Jeho agent Robert Hooper to povedal pre denník Ottawa Sun.

Senators sa rozhodli chrániť si radšej dvadsaťtriročného brankára Filipa Gustavssona ako dvojnásobného víťaza Stanleyho pohára. Nepredpokladali totiž, že pri zaujímavých voľbách, ako sú Carey Price či Braden Holtby, by Seattle siahol práve po Murrayovi.

„Matt to chápe na 100 percent a nevadí mu to. Pierre (Dorion) Mattovi vysvetlil, že o neho nechce prísť a na základe dôkladného zváženia tím neverí, že by o neho prišiel. Senators necítia, že toto bude pre tím veľký risk,“ povedal Hooper.

Murray sa vo svojej prvej sezóne v Ottawe trápil, keď v 27 zápasoch dosiahol len 89,3% úspešnosť zákrokov a -12,81 chyteného gólu nad priemer pri hre piatich proti piatim. Vo svojej zmluve má platné ešte tri roky s „cap-hitom“ 6,25 milióna amerických dolárov.

Murraya počas ročníka sužovali zdravotné problémy, no v apríli mal slušné obdobie predtým, ako mu ročník ukončilo zranenie dolnej časti tela. Vtedy prišiel čas Gustavssona, ktorý v deviatich dueloch kryl 93,3 % striel.

Napriek týmto komplikáciám sa Murray teší na ďalšiu sezónu v hlavnom meste Kanady, kde by chcel byť oporou mladého mužstva na vzostupe.

„Je veľmi koncentrovaný na to, aby mal skvelý začiatok sezóny a bol zdravý. Je veľmi nadšený z toho tímu a mladého talentu, akým disponuje. Verí, že každým rokom budú lepší a lepší,“ dodal Hooper.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 20. 07. 2021 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL