Seattle si našiel vodcu v Giordanovi. Ten je pripravený a cíti sa skvelo

Najdrahším a najskúsenejším hráčom, ktorého si v stredu vybral tím Seattle Kraken na expanznom drafte, je obranca Mark Giordano. Nový tím NHL v ňom našiel aj potrebného vodcu do inauguračnej sezóny.

Mnohí už špekulujú, že by Giordano mal dostať na dres kapitánske „C“. Niet sa čomu čudovať. Posledných osem rokov robil kapitána Calgary, v ktorom strávil všetkých 15 sezón v NHL.

Tridsaťsedemročný veterán, ktorý má v zmluve platný ešte jeden rok s „cap-hitom“ 6,75 milióna amerických dolárov, je pripravený na novú výzvu, no musel tento zážitok aj trochu predýchať, pretože si predstavoval, že u Flames strávi celú kariéru.

„Nebudem vám klamať, dnes sa cítim trochu inak. Bol to šialený deň. Po prvýkrát v mojej kariére som bol draftovaný, takže za to Kraken ďakujem. Som rád, že som tu,“ povedal Giordano.

„Včera to bolo trochu divné, keď som vedel, že sa nevrátim naspäť do Calgary, ale po počiatočnom šoku som sa nadchol. Už pri príchode do tohto mesta, keď som sem šoféroval... Prišiel som sem po prvýkrát a je to krásne mesto. Môžete tú cítiť aj ten entuziazmus. Som pripravený a cítim sa skvelo.“

Giordano podpísal svoju prvú zmluvu s Flames ako nedraftovaný voľný hráč v roku 2008 po pôsobení v Rusku. Calgary o neho nechcelo prísť, no Brad Treliving nedokázal nájsť spoločnú reč s Ronom Francisom. „Aby sa nám to podarilo, museli by sme zaplatiť cenu, ktorú sme si nemohli dovoliť,“ poznamenal generálny manažér Flames.

Na druhej strane s výberom vládne spokojnosť. Francis presne vedel, čo v Giordanovi získal.

„Len ten spôsob, akým hrá a ako sa stará o seba. A potom sa pozriete na všetko to, čo robí pre komunitu. Dostali sme šancu etablovať našu kultúru od prvého dňa a on je určite človekom, ktorého sme chceli, aby toho bol súčasťou,“ skonštatoval generálny manažér Kraken.

Giordano sa stal len druhým hráčom histórie, ktorý strávil minimálne 15 sezón v jednom tíme predtým, ako bol vybraný na expanznom drafte. Napodobnil Bobbyho Hulla, ktorý po 15 sezónach v Chicagu zamieril v roku 1979 do Winnipegu.

Tiež vyrovnal rekord NHL v počte zápasov odohraných obrancom predtým, ako bol vybraný na expanznom drafte – 949. Rob Ramage odohral také isté množstvo s Rockies, Blues, Flames, Maple Leafs a North Stars predtým, ako si ho v roku 1992 vybrala Tampa.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 22. 07. 2021 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL