Purcell dvoma gólmi naštartoval obrat Tampy Bay

Hokejisti Tampy Bay prehrávali po úvodnej tretine s Bostonom už 0:3, no napokon stav zápasu otočili a vyhrali 5:3. Obrat naštartoval dvoma gólmi Teddy Purcell. Zdeno Chára nebodoval.

Tampa Bay – Boston 5:3 (stav série: 2-2)
Simon Gagne strelil v 47. minúte svoj štvrtý gól v play-off, ktorým napokon rozhodol o výhre Tampy Bay nad Bostonom. Floridský tím zvíťazil 5:3, hoci po úvodnej dvadsaťminútovke prehrával už 0:3. Patrice Bergeron otvoril v 12. minúte skóre duelu, Michael Ryder v sedemnástej minúte zvýšil na rozdiel dvoch gólov a tretí gól „medveďov“ zaznamenal o minútu neskôr opäť Bergeron. Brankár Tampy Bay, Dwayne Roloson, chytil šesť striel a v druhej tretine ho nahradil Mike Smith, ktorý už za svoj chrbát nepustil ani jednu strelu. Obrat „bleskov“ začal v 27. minúte kedy sa do listiny strelcov zapísal Teddy Purcell. Ten istý hráč dosiahol o minútu neskôr svoj druhý gól v stretnutí a v 31. minúte bolo vyrovnané. Autorom gólu bol Sean Bergenheim, momentálne najlepší strelec play-off. Víťazný gól strelil Gagne, ktorý nazbieral aj dve asistencie. Hosťom nepomohol ani záverečný tlak a bodku za zápasom dal do opustenej brány Bostonu Martin St. Louis. Za prvú hviezdu duelu bol vyhlásený domáci útočník Ryane Malone. Slovenský obranca Zdeno Chára sa opäť stal najvyťažovanejším hráčom zápasu po tom, čo na ľade strávil 26 minút a 48 sekúnd. Do bodovania sa nezapísal, ale nazbieral šesť streleckých pokusov a štyri bodyčeky. Séria sa sťahuje do Bostonu, kde sa v pondelok odohrá piaty zápas.

„Stratili sme svoju koncentráciu. Hrali sme veľmi dobre v prvej časti hry – robili sme správne veci a dostali sme sa do vedenia. Správa bola jasná – mali sme pokračovať v začatej hre.“
-- Claude Julien

„Vedeli sme, že môžeme zápas otočiť. Ukázali sme nesmiernu odolnosť. Počas tejto sezóny sme veľakrát dokázali otočil nepriaznivý stav. Každý vie, že v tretej tretine sa nevzdávame a ešte sa snažíme vrátiť do zápasu.“