09. 12.
10. 12.
«

09. 12. 2018

Video: Brat Tolvanena je brankár. A strelil gól!Brat útočníka Nashvillu Eeliho Tolvanena, Atte, je brankárom Univerzity Severného Michiganu. V piatok sa však zviditeľnil tým, ako strelil gól pri výhre 5:3 nad Michigan Tech. Podarilo sa mu to ako 11. brankárovi v histórii NCAA:
Bjugstada trápi zranenie hornej časti telaÚtočník Nick Bjugstad utrpel zranenie hornej časti tela, ktoré sa bude posudzovať na dennej báze. Dvadsaťšesťročný Američan vynechal v sobotu prvý zápas v sezóne. Doteraz zaznamenal štyri góly a šesť asistencií v 27 stretnutiach. V sobotu sa do akcie vrátil útočník Denis Malgin, ktorý vynechal šesť zápasov pre zranenie hornej časti tela.
Islanders v sobotu chýbal Tom KuhnhacklÚtočník Tom Kuhnhackl vynechal sobotný zápas Islanders proti Detroitu pre nešpecifikované zranenie, ktoré sa posudzuje na dennej báze. Dvadsaťšesťročný Nemec odohral v tomto ročníku 17 zápasov so ziskom troch gólov a dvoch asistencií.
Šumakov skúsi šťastie na farme PanthersÚtočník Sergej Šumakov nedávno ukončil svoje pôsobenie v organizácii Washington Capitals. Do Európy sa však ešte vrátiť nechce. Aktuálne skúša šťastie v tíme Springfield Thunderbirds, s ktorým sa v sobotu dohodol na profesionálnej skúške. Tento tím je „farmou“ Floridy Panthers. Šumakov v 10 zápasoch v drese Hershey zaznamenal tri góly a jednu asistenciu.

08. 12. 2018

Halák sa dnes vráti do bránySlovenský brankár Jaroslav Halák bude štartovať v dnešnom zápase Bostonu proti Torontu. Naposledy chytal v utorok, kedy v zápase proti Floride inkasoval päť gólov z 44 striel. Bola to jeho tretia prehra z posledných piatich zápasov. V tomto ročníku už proti Maple Leafs dvakrát chytal, pričom zaknihoval bilanciu 1-1-0 s 94,4% úspešnosťou zákrokov.
McDavidovi vzrástol pri Hitchcockovi čas na ľadeNový tréner Edmontonu Ken Hitchcock sa nebojí využívať útočníka Connora McDavida na maximum. Kým pod vedením Todda McLellana hrával hviezdny kapitán niečo cez 22 minút na zápas, po trénerskej zmene hráva zhruba 24 a pol minúty na zápas. „Myslím si, že dokáže hrať 25 a viac minút,“ poznamenal Hitchcock. „Jeho rýchlosť zotavovania sa a kondička sú ohromujúce. Ak by sa hralo päť na päť, dokázal by hrať každé druhé striedanie. To musíme využiť.“
Buffalu sa zranila brankárska jednotkaBuffalo absolvuje sobotný zápas proti Philadelphii bez brankára Cartera Huttona. Má už niekoľko dní problémy v hornej časti tela, ktoré neustupovali. Nemalo by ísť o nič vážne a jeho stav sa posudzuje na dennej báze. Sabres medzitým povolali do prvého tímu brankára Scotta Wedgewooda, ktorý bude kryť chrbát Linusovi Ullmarkovi.
McElhinneyho trápi zranenieBrankár Curtis McElhinney vynechal piatkový zápas Caroliny proti Anaheimu pre zranenie dolnej časti tela, ktoré sa posudzuje na dennej báze. Viac o jeho stave bude známe po návrate tímu do Raleigh. Do prvého tímu bol zo Charlotte (AHL) povolaný Alex Nedeljkovic, ktorý kryl chrbát Petrovi Mrázkovi. Nedeljkovic doteraz odchytal v NHL len jeden zápas – vlani pri debute udržal čisté konto.
Winnipeg privítal naspäť dvoch obrancovWinnipegu sa v piatkovom zápase proti St. Louis vrátili do hry až dvaja obrancovia – Dmitrij Kulikov po 12 vynechaných zápasoch so zranením hornej časti tela a Dustin Byfuglien po štyroch vynechaných zápasoch s otrasom mozgu. Prvý menovaný odohral necelých 12 minút, druhý bez mála 29. Obaja vyslali na bránu po dve strely.

07. 12. 2018

Seattle a jeho potenciálne menáTento týždeň Rada guvernérov odobrila rozšírenie ligy o Seattle a len tak na pripomienku prinášame 13 potenciálnych názvov klubu, o ktorých sme informovali už v januári. Presne vtedy totiž investori registrovali 38 internetových domén, ktoré ich obsahovali. Medzi menami sú: Seattle Cougars, Seattle Eagles, Seattle Emeralds, Seattle Evergreens, Seattle Firebirds, Seattle Kraken, Seattle Rainiers, Seattle Renegades, Seattle Sea Lions, Seattle Seals, Seattle Sockeyes, Seattle Totems a Seattle Whales.
Detroit pustí Zadinu na juniorský šampionátGenerálny manažér Detroitu Ken Hollan povedal, že povolí talentovanému útočníkovi Filipovi Zadinovi štart v drese Českej republiky na blížiacich sa Majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov. Posledná draftová šestka hráva v nižšej AHL, kde v drese Grand Rapids zaznamenal sedem gólov a osem asistencií v 23 stretnutiach.
Šumakov v organizácii Capitals končíTím Washington Capitals umiestnil na waiver listinu nechránených hráčov krídelníka Sergeja Šumakova, s ktorým končí spoluprácu. Dvadsaťšesťročný Rus podpísal s tímom zmluvu v lete ako nedraftovaný voľný hráč po vydarených sezónach v KHL. Nakoniec sa však musel zmieriť len s hraním v AHL, kde v 10 zápasoch zaznamenal len tri góly a jednu asistenciu.
Dejisko MS juniorov 2021 je oficiálne známeVo štvrtok sa naplnili očakávania a Kanadský hokejová zväz oficiálne oznámil, že dejiskom svetového šampionátu juniorov v roku 2021 budú mestá Edmonton a Red Deer z provincie Alberta. Kanada hostí aj blížiaci sa ročník turnaja, pričom tiež pôjde o kombináciu mesta z mapy NHL s mestom z mapy juniorskej CHL – Vancouver a Victoria. Kanada bude hostiť šampionát aj v rokoch 2024, 2026, 2029 a 2032. A aj tento rok sme pripravili špeciálnu stránku: https://msj2019.slovaknhl.sk

06. 12. 2018

V NHL vidíme najviac zvratov v históriiV stredu sa tímu Edmonton Oilers podarilo zvrátiť stav 0:2 a poraziť St. Louis 3:2 po nájazdoch. V tomto ročníku sa pritom stalo už po 61-krát, čo nejaký tím zmazal viacgólovú stratu a vyhral. V rámci prvých 428 zápasov sezóny sa to nikdy predtým nestalo tak často.
Kovař sa vrátil do Českej extraligyCenter Jan Kovař si sen hrať v NHL nesplnil ani v tíme New York Islanders, ani v tíme Boston Bruins. Napokon tento ročník dohrá v Európe. Najbližšie zápasy odohrá v Českej extralige. V stredu sa dohodol na mesačnej zmluve s jeho domovskou Plzňou. Kým tím dúfa, že sa zmluva natiahne, hráč zrejme bude zvažovať iné ponuky. Hlásia sa mu tímy z KHL, Švajčiarska i iných krajín.
Juniorský šampionát 2021 v Alberte?Vo štvrtok Kanadský hokejový zväz oficiálne predstaví dejisko svetového šampionátu hráčov do 20 rokov, ktorý sa uskutoční na prelome rokov 2020 a 2021 v Kanade. Podľa Boba McKenzieho z TSN sa ním stanú dve mestá z Alberty, Edmonton a Red Deer. Tento rok sa turnaj odohrá tiež v Kanade, ale v Britskej Kolumbii. A aj tento rok sme pripravili špeciálnu stránku: https://msj2019.slovaknhl.sk
StarsKrídelník Gemel Smith bol Dallasom umiestnený na waiver listinu nechránených hráčov. Dvadsaťštyriročný rodák z Toronta odohral v tejto sezóne 14 zápasov, v ktorých strelil dva góly a pridal jednu asistenciu. V priemere hrával osem minút na zápas, ale v šiestich z posledných siedmich duelov bol len na tribúne. Ak si ho z listiny nikto nestiahne, Stars ho pošlú na „farmu“ do Texasu z AHL.
Senators urobili menšiu výmenu s PenguinsTímy Ottawa Senators a Pittsburgh Penguins sa v stredu dohodli na menšej výmene hráčov z nižšej ligy. Do organizácie Senators putujú obranca Stefan Elliott a útočník Tobias Lindberg. Do organizácie Penguins zase obranca Macoy Erkamps a útočník Ben Sexton.

05. 12. 2018

Paciorettyho trápi chorobaKrídelník Max Pacioretty vynechal utorkový zápas proti Washingtonu, pretože ho trápi choroba. Americký útočník sa v úvode sezóny trápil, ale v posledných zápasoch sa mu darilo. V posledných desiatich zaznamenal osem gólov a päť asistencií.
Canadiens mali na sebe dresy s prezývkami + fotoZo slovenského útočníka Tomáša Tatara bol na chvíľu „Tuna“. On i jeho spoluhráči mali totiž pred utorkovým zápasom proti Ottawe pri predzápasovom rozkorčuľovaní na sebe dresy s prezývkami. Po zápase budú vydražené a výťažok z aukcie pôjde do Nadácie Canadiens.

04. 12. 2018

Halák sa dnes vráti do brány BostonuDvakrát po sebe si Jaroslav Halák musel posedieť na striedačke, ale do tretice sa tak nestane. Slovenský brankár bude štartovať v bráne Bostonu v dnešnom zápase na ľade Panthers. Potvrdil to samotný tréner Bruce Cassidy. Halák má proti Floride bilanciu 10-4-2 s 92,7% úspešnosťou zákrokov a priemerom 2,27 inkasovaného gólu na zápas.
Wilde podpísal nováčikovský kontrakt s IslandersObranca Bode Wilde podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s Islanders, ktorí ho draftovali v tomto roku z 41. miesta. Osemnásťročný rodák z amerického Michiganu odohral v tejto sezóne 21 zápasov za Saginaw v OHL. Pripísal si v nich päť gólov a 17 asistencií.

03. 12. 2018

Video: Farma Washingtonu vytvorila svetový rekordKlub Hershey Bears, ktorý je v AHL záložným tímom Washingtonu Capitals, vytvoril v nedeľnom zápase proti Binghamtonu svetový rekord. Jeho fanúšikovia po strelení prvého gólu „Medveďov“ zahádzali ľad plyšovými medvedíkmi. Bolo ich 34 798, čím prekonali rekord tímu Calgary Hitman z WHL, ktorého fanúšikovia v roku 2015 odhodili na ľad 28 815 „plyšákov“. Tie z Hershey sa rozdelia medzi viac ako 30 odlišných organizácií, ktoré pomáhajú deťom v núdzi.
CanucksKrídelník Brendan Leipsic bol umiestnený na waiver listinu nechránených hráčov. Dvadsaťštyriročný rodák z Winnipegu odohral v tejto sezóne 17 zápasov, v ktorých zaznamenal dva góly a tri asistencie. V priemere hrával necelých 13 minút na zápas a pripísal si aj desať mínusových bodov a dve trestné minúty.
Záložný tím Canadiens si upísal bývalého SlovanistuZáložný tím Montrealu, Laval Rocket z nižšej AHL, podpísal profesionálny skúšobný kontrakt s obrancom Simonom Despresom. Dvadsaťsedemročný rodák z Lavalu má za sebou 193 zápasov NHL so ziskom 43 bodov (6+37) a 150 trestných minút. Naposledy, v minulej sezóne, hrával za bratislavský Slovan. V 44 dueloch KHL zaznamenal štyri góly a sedem asistencií. V minulosti obliekal dresy Pittsburghu a Anaheimu.

02. 12. 2018

Grabner takmer prišiel o okoÚtočník Arizony Michael Grabner nedohral sobotný zápas proti St. Louis po tom, ako ho Sammy Blais v prvej tretine zasiahol vysokou hokejkou do tváre. Do hry sa už nevrátil, oficiálne pre zranenie v hornej časti tela.

Zápas hviezd 2019: Začalo hlasovanie fanúšikovNHL v prvý decembrový deň spustila hlasovanie, prostredníctvom ktorého môžu fanúšikovia ovplyvniť to, ako budú vyzerať divízne výbery v Zápase hviezd 2019, ktorý sa uskutoční koncom januára v San Jose. Hlasovať môžete na tomto odkaze: nhl.com/vote
Caroline sa vracajú dvaja obrancoviaHurricanes v sobotu poslali na „farmu“ do Charlotte obrancu Jakea Beana a aktivovali z listiny zranených hráčov obrancov Bretta Pesceho a Haydna Fleuryho. Pesce vynechal osem zápasov pre zranenie dolnej časti tela, Fleury tri zápasy pre následky otrasu mozgu. Pesce v prvých 17 zápasoch hrával skoro 20 minút na zápas a zaznamenal dva góly a jednu asistenciu. Fleury nehrával pravidelne a v ôsmich dueloch si pripísal asistenciu. Carolina sa v nedeľu predstaví na ľade Los Angeles.
Sčerbak na waiver listineKrídelník Nikita Sčerbak bol v sobotu zapísaný na waiver listinu nechránených hráčov. Ak mladý Rus vydrží na listine, poputuje do Lavalu z nižšej AHL. V tejto sezóne ešte za Canadiens nehral a na októbrovom kondičnom pobyte v záložnom tíme sa zranil. Odohral zaň päť duelov so ziskom asistencie.

30. 11. 2018

McDonagh nedohral zápas po bodyčeku od EichelaObranca Tampy Bay Ryan McDonagh stihol vo štvrtok proti Buffalu odohrať iba päť minút. V 12. minúte ho totiž útočník Jack Eichel tvrdo narazil na mantinel, za čo dostal menší trest v hre. McDonagh sa už do zápasu nevrátil.