«

19. 01.

NHLStredajšie transakcie -- Do prvého tímu boli povolaní: Nate Guenin (O, ANA), Zac Dalpe (Ú, CAR), Chris Tanev (O, VAN). Na farmu boli poslaní: Brett Sutter (Ú, CAR), Chris Mueller (U, NSH). Na waiver listinu boli umiestnení: Brett McLean (Ú, CHI), Brandon Yip (Ú, COL).

18. 01.

OilersÚtočník Taylor Hall vynechal utorkový zápas proti Columbusu, pretože utrpel počas rozkorčuľovania zranenie, keď ho spoluhráča neúmyselne porezal nad okom. Rezná rana sa vyžiadala 30 stehov.
FlamesÚtočník Curtis Glencross opustil v druhej tretine utorkový zápas proti San Jose, do ktorého sa pre nešpecifikované zranenie dolnej časti tela už nevrátil. Stihol odohrať sedem a pol minúty.
SharksÚtočník Ryane Clowe vynechal utorkový zápas proti Calgary pre nešpecifikované zranenie hornej časti tela. Minulý týždeň v Minnesote narazil tvárou do mantinelu, no odvtedy zvládol odohrať tri zápasy. Špekuluje sa o otrase mozgu.
DevilsNováčik Adam Henrique vynechal v utorok svoj druhý zápas pre zranenie slabín. Dvadsaťjedenročný center v tejto sezóne odohral 40 zápasov, v ktorých zaznamenal 13 gólov a 21 asistencií.
Maple LeafsCenter Nazem Kadri v utorok nenastúpil proti Ottawe, pretože bol trénerom poslaný na tribúnu. V posledných siedmich zápasoch zaznamenal len jednu asistenciu.
LightningPravý krídelník Martin St. Louis nestrelil gól už v 12 zápasoch v rade, no počas tejto série zaznamenal 14 asistencií. V tomto ročníku ich má na svojom konte 26, kým gólov 10.
StarsKrídelník Tomáš Vincour sa vrátil do zostavy Dallasu po tom, čo vynechal 14 zápasov pre zranenie kolena. Proti Detroitu odohral 8 minút a 38 sekúnd. Obranca Philip Larsen sa medzitým stále zotavuje z otrasu mozgu.
Red WingsObranca Mike Commodore, ktorý vynechal štyri zápasy pre zranenie členka, sa v utorok vrátil do akcie. Proti Dallasu odohral 11 minút, počas ktorých zblokoval jednu strelu súpera a jednu sám vyslal na bránu Stars.
NHLUtorkové transakcie -- Do prvého tímu boli povolaní: Ben Smith (Ú, CHI), Jacob Josefson (C, NJD). Na farmu boli poslaní: Kyle Cumiskey (O, ANA), Kyle Palmieri (Ú, ANA), Francis Wathier (ĽK, DAL), Alex Plante (O, EDM), Brian Foster (B, FLA), Cal O’Reilly (C, PHX).

17. 01.

BruinsCenter Rich Peverley vynechal pondelkový zápas a nezúčastní sa ani nasledujúcich dvoch po návrate tímu do Bostonu, pretože sa vyrovnáva s osobnými problémami. Vrátiť by sa mal vo štvrtok proti New Jersey.
PenguinsObranca Kris Letang dostal od doktorov zelenú a po otrase mozgu je pripravený zasiahnuť do akcie. Napriek tomu však Penguins jeho návrat uponáhľať nechcú, a tak v utorok proti Caroline hrať ešte nebude. Letang tímu chýba od konca novembra.
PanthersObranca Ed Jovanovski opustil pondelkový zápas proti Bostonu v prvej tretine a už sa doň nevrátil. Počas bitky v závere tretiny utrpel zranenie hornej časti tela (ruky). V stretnutí stihol odohrať 5 minút a 14 sekúnd.
NHLPondelkové transakcie -- Do prvého tímu boli povolaní: T.J. Brennan (O, BUF), Carson McMillan (Ú, MIN), Trevor Smith (Ú, TBL), Jake Gardiner (O, TOR). Na farmu boli poslaní: Matt Hackett (B, MIN), Nick Palmieri (PK, NJD), Kevin Poulin (B, NYI), Kris Newbury (Ú, NYR).

16. 01.

KingsCenter Anže Kopitar v nedeľnom zápase proti Edmontonu (1:2 PP) zaznamenal asistenciu, ktorá sa stala jeho 400. bodov v NHL. Slovinský útočník na dosiahnutie tejto méty potreboval odohrať 439 zápasov. V kariéry strelil 152 gólov a pridal 248 asistencií.
HurricanesÚtočník Jeff Skinner sa v nedeľnom zápase vrátil do akcie po tom, čo vynechal 16 zápasov pre následky otrasu mozgu. Proti Washingtonu odohral 17 a pol minúty. Zaznamenal mínusový bod, jednu strelu a urobil tri bodyčeky.
CanadiensÚtočník Rene Bourque zažil v nedeľu proti NY Rangers svoj debut v drese Canadiens od príchodu z Calgary. Bourque nehral v sobotu, pretože si odpykával posledný zápas suspendácie. Proti New Yorku odohral 21 minút bez bodového zisku. Bol najvyťaženejším útočníkom.
CanucksÚtočník David Booth sa vrátil do zostavy Vancoveru a v nedeľnom zápase proti Anaheimu Ducks zaznamenal mínusový bod a jeden strelecký pokus počas zhruba 16-minútového pobytu na ľade. Prechádzajúcich 18 duelov vynechal pre zranenie pravého kolena.
NHLNedeľné transakcie -- Do prvého tímu boli povolaní: Francis Wathier (ĽK, DAL), Kris Newbury (Ú, NYR). Na farmu boli poslaní: Clay Wilson (O, CGY), Jake Gardiner (O, TOR), Mike Duco (ĽK, VAN).

15. 01.

BruinsTím Boston Bruins, aktuálny víťaz Stanley Cupu, navštívi v pondelok 23. januára prezidenta Spojených štátov amerických, Baracka Obamu, v Bielom dome. Na hráčov Bostonu však hneď na druhý deň čaká ťažký duel proti Capitals.„Medvede“ sa z cennej trofeje tešili prvý raz po 39 rokoch. Tím vedie ako kapitán Zdeno Chára.
CanadiensÚtočník Scott Gomez sa po vynechaní 21 zápasov pre zranenie slabín vrátil v sobotu do zostavy Montrealu. Proti Ottawe odohral viac ako 16 a pol minúty.
DevilsÚtočník Devils Adam Henrique vynechal sobotný duel proti Winnipegu pre menšie zranenie slabín. Druhý najproduktívnejší nováčik ročníka chýbal aj na piatkovom tréningu. Termín jeho návratu do akcie zatiaľ nie je známy.
LightningObranca Marc-Andre Bergeron chýbal v sobotnom dueli Tampy Bay, pretože ho trápi zranenie hornej časti tela. 31-ročný bek odohral v tejto sezóne 42 zápasov (4+20).
NHLSobotné transakcie -- Na farmu boli poslaní: Yannick Riendeau (Ú, BOS), Cade Fairchild (O, STL).Do prvého tímu boli povolaní: Joe Finley (O, BUF), Chris Mueller (Ú, NSH), Chris Summers (O, PHX), Paul Postma (O, WPG).

14. 01.

PanthersBrankár Floridy Jose Theodore vo štvrtok korčuľoval, ale v piatok sa do brány Floridy nepostavil. Kanadský gólman vynechal už štyri zápas, avšak očakáva sa že už budúci týždeň by mohol chytať.
LightningObranca Tampy Victor Hedman chýba svojmu zamestnávateľovi pre otras mozgu od konca minulého kalendárneho roka a doposiaľ ešte nedostal povolenie trénovať.
SabresÚtočník Derek Roy sa po vynechaní dvoch zápasov pre zranenie ramena vrátil v piatok do zostavy Buffala. Proti Torontu odohral 16 minút s troma streleckými pokusmi.
DevilsObranca New Jersey Andy Greene ešte nedostal povolenie korčuľovať a mimo hry by mohol byť ešte ďalší jeden týždeň. Green pauzuje pre zranenie členka, ktoré utrpel ešte začiatkom decembra minulého roka.
OilersÚtočník Edmontonu, Taylor Hall, odohral v piatok svoj 100. zápas v NHL. Draftová jednotka z roku 2010 do dnešného dňa zaknihovala 72 kanadských bodov za 36 gólov a rovnaký počet asistencií.
WildPiatkové transakcie -- Na farmu boli poslaní: Ben Smith (Ú, CHI), Ondřej Roman (Ú, FLA), David Runblad (O, PHX), Patrice Cormier (Ú, WPG). Na waiver listinu bol umiestnený: Colton Gillies (ĽK, MIN).