02:30info
«

AHL

AHL: Výsledky - Valábik asistoval, štyria Slováci vyhrali

Portál SlovakNHL.sk vám prináša výsledkový sumár dvanástich sobotných zápasov American Hockey League (AHL), v ktorých nastúpili aj štyria Slováci. Do bodovania sa zapísal iba Boris Valábik.

Obranca Portlandu Boris Valábik zaznamenal druhú asistenciu v sezóne a jeho tím zvíťazil nad Manchestrom 6:3, aj keď na začiatku druhej tretiny prehrával 2:3. Robustný bek si pripísal aj dva plusové body. Pirates ukončili trojzápasovú sériu porážok.

Hoggan strelil dva góly a pridal aj jednu asistenciu, Billins skóroval dve minúty pred koncom riadnej hracej doby, aby Grand Rapids vyhral na ľade Houstonu tesne 3:2. Výborne hral aj Mursak, ktorý nazbieral tri asistencie. Tomáš Tatar ani Tomáš Jurčo nebodovali. Obaja zaknihovali po tri strely na bránu.

Oklahoma City si vytvorila trojgólové vedenie, no Peoria v tretej časti znížila na rozdiel jediného gólu. Vyrovnať sa jej už nepodarilo ani pri hre bez brankára, a tak Barons oslavovali víťazstvo 4:2. Martin Marinčin hral v prvom obrannom páre s Taylorom Fedunom a do štatistík si zapísal „plusku“ a jednu strelu. Svätyňu Rivermen strážil Brian Elliott (26 zákrokov).

Niekoľko hráčov zažilo dvojgólový zápas, ale videli sme aj tri hetriky. Jack Combs prvým trojgólovým zápisom v kariére doviedol San Antonio k výhre 5:2 nad Charlotte. Kanonier Patrick Maroon strelil tri góly štvrtý raz v AHL a Norfolk zdolal Syracuse 5:4 po predĺžení, v ktorom skóroval práve americký rodák. Pri chuti bol aj Brett Sterling z Chicaga, ktorý zaznamenal šiesty hetrik v kariére a druhý v tejto sezóne. Wolves porazili Lake Erie 5:2.

Aj v sobotu nás čaká bohatý program – odohrá sa až štrnásť stretnutí.

Albany – Hershey 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Góly: 6. Janssen, 24. Zajac, 28. a 60. Leach, 42. Whitney – 5. LeBlanc, 33. Wellman, 46. Crabb
» M. Čajkovský (HER) nehral

Charlotte – San Antonio 2:5 (1:3, 0:0, 1:2)
Góly: 15. Sutter, 59. Staal – 1., 9. a 53. Combs, 12. McFarland, 60. Rheault

Portland – Manchester 6:3 (2:2, 1:1, 3:0)
Góly: 1. Brown, 3. Conner, 29. a 60. Brophey (na prvý Valábik), 23. Johnson, 56. Shinnimin – 4. a 22. Vey, 15. Pearson
» B. Valábik (POR)(0+1, +2)

Binghamton – Adirondack 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Góly: 15. a 16. Schneider, 24. Cannone, 26. Borowiecki, 41. Grant – 37. Akeson, 43. Welwood

Rochester – Toronto 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Góly: 6. McCormick – 32. Colborne, 56. Ross, 59. Ranger, 60. D'Amigo

W-B/Scranton – Providence 2:3 sn (1:1, 1:0, 0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 14. a 36. Reese – 19. Robins, 45. Hanson, rozh. Sn: Hanson

Hamilton – Abbotsford 3:4 (1:3, 1:1, 1:0)
Góly: 15. Ellis, 32. Dumont, 52. Belzie – 2. Walter, 7. Reinhart, 19. Baertschi, 34. Street

Norfolk – Syracuse 5:4 pp (1:2, 0:1, 3:1, 1:0)
Góly: 20., 49. a 62. Maroon, 41. Smith-Pelly, 43. Wagner – 4. Connolly, 18. Neilson, 39. Hutchings, 41. Sexton

Houston – Grand Rapids 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
Góly: 6. Rau, 6. Petersen – 1. a 8. Hoggan, 58. Billins
» T. Tatar (GR)(0+0, -1, 3 s)
» T. Jurčo (GR) (0+0, 3 s)

Peoria – Oklahoma City 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Góly: 44. Shattock, 53. Hensick – 19. House, 24. Rajala, 26. Arcobello, 60. Davidson
» M. Marinčin (OKC)(0+0, +1, 1 s)

Rockford – Milwaukee 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Góly: 38. Svendsen, 50. St. Pierre – 20. Ellis, 21. Henderson, 33. Latta

Chicago – Lake Erie 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)
Góly: 22. Davies, 34. Vandermeer, 41., 51. a 58. Sterling – 30. Hishon, 48. Elliott