03. 05.
04. 05.
«

Ducks uhasili plamene, Capitals vydreli výhru nad Rangers

Vo štvrtok sa v NHL začalo 2. kolo play-off. V prvom zápase vyhrali Capitals nad Rangers tesne 2:1, no v druhom to bolo jasnejšie. Anaheim vyhral nad Calgary 6:1.

Východná konferencia

NY RANGERS - WASHINGTON 1:2 (stav série: 0-1)

Joel Ward skóroval 1,3 sekundy pred koncom tretej tretiny, aby rozhodol o výhre Washingtonu 2:1 v otváracom zápase série 2. kola proti New Yorku Rangers. Hráči Capitals oslavovali gól, keď vypršal čas zápasu, no video ukázalo, že gól platil a padol 1,3 sekundy pred koncom. Alex Ovečkin a Braden Holtby mali tiež na výhre veľkú zásluhu. Ovečkin zaznamenal gól a asistenciu, Holtby urobil 31 zákrokov. Rangers boli v prvej tretine o čosi lepším tímom, ale Henrik Lundqvist inkasoval ako prvý, keď ho v 19. minúte prekonal Ovečkin, ktorý potrestal vylúčenie Dominica Moorea. Asistenciu si pripísal aj Holtby. Druhá tretina bola vyrovnanejšia a oba tímy sa dostali do niekoľkých príležitostí. Skóre sa však vďaka brankárom menilo až v tretej dvadsaťminútovke. V nej sa Lundqvist prezentoval dvoma veľkými zákrokmi predtým, ako v 56. minúte vyrovnal skóre Jesper Fast. Hostia sa snažili odpovedať a v posledných minútach sa hralo hore-dolu. Už keď sa zdalo, že duel bude rozhodovať predĺženie, prišla Ovečkinova prihrávka spoza brány a gól Warda, ktorý o všetkom rozhodol tak blízko ku koncu zápasu, že už so stavom domáci nemohli nič urobiť. Bola to 29. strela, ktorá smerovala na Lundqvista.

Druhý zápas série sa odohrá opäť v Madison Square Garden. Naplánovaný je na sobotu o pol siedmej nášho času. Rangers sa pokúsia odpovedať, ale po prvej prehre sa obávať nemusia. V roku 2013 prehrávali s Capitals 0:2 na zápasy a sériu nakoniec vyhrali.

Hviezdy duelu: 1. B. Holtby (WSH), 2. A. Ovečkin (WSH), 3. H. Lundqvist (NYR)

Barry Trotz, tréner Capitals: „Nemyslím si, že sme dnes hrali veľmi dobre. Viem, že v našej hre existuje ešte vyššia úroveň.“

Dan Girardi, obranca Rangers: „Bolo to, ako keby sme prehrali po predĺžení. Nemali sme už šancu vrátiť sa do zápasu. Nemohli sme na gól odpovedať.“

ANAHEIM - CALGARY 6:1 (stav série: 1-0)

Prvý zápas série medzi Anaheimom a Calgary ukázal, že to tím z Alberty tentokrát nebude mať také ľahké. Ducks boli lepší, tvorili si viac šancí, strelili veľa gólov, trafili niekoľko tyčiek a vyradili z hry pár hráčov kanadského tímu. Frederik Andersen takmer vychytal čisté konto, ale nakoniec urobil 23 zákrokov, aby pomohol kalifornskému tímu k výhre 6:1. V nej mali prsty hlavne štvorbodoví Corey Perry (2+2) a Ryan Getzlaf (1+3). Do prvej väčšej šance zápasu sa dostal hosťujúci Jooris, ale jeho brejk Andersen zneškodnil a prišiel čas domácich. Tí boli aktívnejší a prvého gólu sa dočkali v 11. minúte, keď Matt Beleskey skóroval z blízkosti bránkoviska po tom, čo Kyle Palmieri dokázal spracovať odrazený puk od zadného mantinelu. Z blízkosti bránkoviska skóroval aj Patrick Maroon v 14. minúte a bolo 2:0. A to ešte predtým zazvonili dve tyčky. Po zmene strán dlho netrvalo a rozdiel bol už trojgólový. V 23. minúte pekne spoza brány skóroval Perry. To bol koniec pre Jonasa Hillera, ktorého po troch inkasovaných góloch zo 14 striel nahradil Karri Rämö. Ani ten však dlho so stopercentnou úspešnosťou nevydržal. V strede zápasu si opäť obrana Flames neporadila s hráčmi Ducks a tí sa dostali do štvorgólového vedenia zásluhou Emersona Etema. Na 5:0 zvýšil 44 sekúnd po zahájení tretej tretiny Perry a už v 43. minúte bol stav 6:0, keď faul Bolliga potrestal Ryan Getzlaf. Čestný úspech Calgary prišiel v 50. minúte, keď skóroval Sam Bennett. Domáci sa tešili z gólu ešte raz, ale ten nakoniec neplatil. Rämö tak nakoniec urobil 18 zákrokov.

Calgary zápas dohralo bez útočníkovi Michaela Ferlanda, Jiřího Hudlera a Johnnyho Gaudreaua. Prví dvaja sa zranili pri bodyčekoch súpera, tretí nehral v tretej tretine z nešpecifikovaných dôvodov. Flames budú mať šancu odpovedať na prehru v nedeľu, ale v Honda Center to budú mať veľmi ťažké.

Hviezdy duelu: 1. C. Perry (ANA), 2. R. Getzlaf (ANA), 3. S. Vatanen (ANA)

Ryan Getzlaf, kapitán Ducks: „Vyzerá to tak, že sa naša príprava vyplatila. Od úvodu zápasu sme dobre korčuľovali. Väčšinu duelu sme aj hrali podľa nášho plánu.“

Bob Hartley, tréner Flames: „Dnes Perry s Getzlafom predviedli veľké predstavenie. Prišli hrať a jednoducho sú to dominantní hokejisti. Sú to špičkoví športovci, veľmi dôležití pre svoju organizáciu a dnes večer to naozaj ukázali.“