Menu
Účet používateľa Vyhľadávanie
Vyhľadávanie Zavrieť SlovakNHL.sk
»
01:00info
OTT
FLA
01:00info
BUF
MTL
01:30info
NYI
NJD
NHL live
02:00info
MIN
SEA
04:00info
ANA
COL
NHL live
04:00info
ARI
EDM
27. 03.
kurzy
01:00info
OTT
FLA
01:00info
BUF
MTL
01:30info
NYI
NJD
NHL live
02:00info
MIN
SEA
04:00info
ANA
COL
NHL live
04:00info
ARI
EDM
28. 03.
kurzy
01:00info
NYR
CBJ
01:00info
PHI
MTL
01:00info
BOS
NSH
01:00info
CAR
TBL
01:00info
DET
PIT
NHL live
02:00info
STL
VAN
02:30info
CHI
DAL
03:00info
CGY
LAK
04:00info
VGK
EDM
NHL live
04:30info
SJS
WPG
«

Slováci v NHL

Tatar prekvapuje: V tejto štatistike patrí medzi elitu NHL

Tím New Jersey Devils sa počas celej sezóny snažil nájsť tie najlepšie kombinácie formácií. Skúsil už všetko. Nick Villano z Pucks and Pitchforks však poukázal na prekvapivo úspešnú kombináciu, ktorej súčasťou je aj Tomáš Tatar.

Lindy Ruff mení konštantne svoje formácie, čo vedie k zaujímavým výsledkom. Nie je prekvapením, že Jack Hughes bol na ľade pri väčšine gólov, no môže prekvapiť, že taký Jegor Šarangovič bol na ľade pri vyššom počte inkasovaných gólov ako strelených.

Pri hlbšom pohľade si však Villano všimol slovenského útočníka s takou dobrou štatistikou, že mu z toho padla sánka – Tatar bol podľa Natural Stat Trick na ľade pri 15 inkasovaných góloch v hre piatich proti piatim, kým jeho tím strelil 39 gólov. To mu dáva GF% na hodnote 72%!

„Áno, táto štatistika má svoje chyby, ale to neznamená, že niečo nehovorí. Jediní etablovaní hráči (minimálne 500 odohraných minút) s lepšími číslom ako Tatar v celej lige hrajú všetci za Boston Bruins,“ poznamenal Villano.

Článok pokračuje pod reklamou

„Tatar je v tejto sezóne neskutočne efektívny. Hoci nie je veľmi často v rovnakej formácii, robí vlny bez ohľadu na to, s kým hrá. Z ôsmich formácií mal Tatar negatívny gólový diferenciál len v jednej. V 15 minútach s Erikom Haulom a Dawsonom Mercerom bol pri inkasovanom góle a nebol pri strelenom.“

Villano tiež poukazuje na výnimočne pozitívne štatistiky Tatara, keď hrá s Nicom Hischierom. S ním a Fabianom Zetterlundom bol na ľade pri deviatich strelených a troch inkasovaných góloch. Ešte lepšie sa mu darilo s Hischierom a Jesperom Brattom – za 123 minút boli pri deviatich góloch strelených a len dvoch inkasovaných.

„Momentálne Devils posunuli Tatara nižšie k Haulovi a Mercerovi. Tatarove čísla to neovplyvnilo. V januári bol len pri dvoch inkasovaných góloch a bol na ľade pri 11 strelených góloch. Je naozaj ťažké určiť, prečo tomu tak je. Tento mesiac strelil len jeden gól. Jeden! A stále jeho formácie strelila 11 gólov,“ skonštatoval zámorský autor.

„Je tam niečo, čo robí, vďaka čomu udržiava puky v útočnom pásme. Preto Lindy Ruff dôveruje Tatarovi v prvej presilovkovej formácii s Jackom Hughesom, Jesperom Brattom, Nicom Hischierom a Dougiem Hamiltonom. Na papieri sa zdá byť ako muž navyše, no jeho sezóna sa na papieri nehrá. Chce to kalkulačku, aby ste definovali, čo Tatar robí, a tie výsledky sú neskutočne pozitívne. “



Neprehliadnite
Krátke správy
Najnovšie články
Aktuálne v diskusii
SlovakFitness.sk
SlovakNHL.sk - správy, výsledky, štatistiky z NHL Facebook   Instagram   Twitter   RSS Webdesign and Internet media - Streftec
© 2005 - 2023 SlovakNHL.sk. Všetky loga a známky NHL a tímov, ako aj dalšie tu zobrazené materiály sú majetkom NHL, NHL Enterprises, L. P. a príslušných tímov.

Reklama na webe   |   O nás & kontakt   |   Mapa webu   |   Osobné údaje   |   Cookies
Odporúčame:  NHL live  |  FlashSport.sk  |  Chudnutie  |  Sprievodca výberom tréningového plánu