Juniori

Dvorský, Petrovský a Štrbák sa presadili v každom dueli, Urban žiaril. Dej vystrašil zranením

Ako sa minulý týždeň darilo slovenským hokejistom v juniorských ligách CHL, americkej USHL a univerzitnej NCAA?

OHL

V OHL boli dvaja Slováci tretími hviezdami zápasu. Filip Mešár za svoj tretí trojbodový výkon v sezóne, keď v prvom zápase z dvoch zaznamenal gól a dve asistencie. V druhom nebodoval a spolu nazbieral štyri „plusky“. Servác Petrovský touto pozíciou zakončil trojzápasový týždeň vďaka gólu a asistencii. Dokopy si pripísal dva góly, tri asistencie, dva plusové body a menší trest. Dostal sa do čela slovenského bodovania.

V každom z troch zápasov týždňa bodoval aj Dalibor Dvorský, ktorý si konto vylepšil o dva góly a dve asistencie. Strelil aj svoj prvý gól v oslabení. Z gólu mal radosť už len Ondrej Molnár, ktorý v druhom zápase týždňa pečatil výhru gólom do prázdnej brány. Jeho spoluhráč Martin Mišiak zaznamenal v dvoch dueloch asistenciu, päť trestných minút a trest do konca zápasu. Jakub Chromiak zaznamenal asistenciu a dve „plusky“ v troch stretnutiach, Roman Kukumberg asistenciu a „plusku“ v jednom stretnutí. Jeden bezbodový duel s jedným plusovým bodom odohral aj Alex Čajkovič.

QMJHL

V Quebecu bodoval len Ľuboš Stahoň, ktorý si ukončil osemzápasové bodové suchoty – v prvom zo štyroch duelov zaznamenal dve asistencie. Pripísal si aj dve „plusky“ a dve trestné minúty. Peter Repčík prišiel o päťzápasovú gólovú a šesťzápasovú bodovú sériu a z dvoch duelov si odniesol mínusový bod a štyri trestné minúty. Mínusový bod zaznamenal aj Ondrej Maruna v troch zápasoch. František Dej zaregistroval plusový bod a štyri trestné minúty, no v druhom zápase ho museli odniesť na nosidlách a neskôr mu diagnostikovali otras mozgu.

WHL

Vo WHL si päťzápasové bodové suchoty ukončil Samuel Barcík, ktorý odohral tri zápasy so ziskom dvoch asistencií a dvoch trestných minút. Šancu dostal aj Andrej Tomašec, ale v jednom zápase nebodoval, a tak stále na prvý bod v ročníku čaká. Jozef Viliam Kmec ich má na konte už 17, keď si zo štyroch duelov odniesol tri asistencie a tri plusové body.

USHL

Daniel Jenčko pri svojom debute v USHL skóroval a v druhom zápase sa tešil z prvej výhry. Gól z dvoch duelov si odniesli aj Peter Císar (aj -2) a Libor Nemec (aj -1), ktorý zaznamenal aj dve trestné minúty. Ľubomír Kupčo bol jediným viacbodovým Slovákom, keď si z troch duelov odniesol gól, asistenciu a „plusku“. Theo Kiss zaznamenal v dvoch dueloch dve trestné minúty a ťahá päťzápasové bodové suchoty. Adam Žlnka si v troch dueloch pripísal dve „mínusky“ a jeho suchoty trvajú šesť zápasov. Dokonca v deviatich dueloch po sebe nebodoval Max Ferkodič, ktorý si z dvoch duelov odniesol dve trestné minúty a „mínusku“.

Samuel Urban sa stal prvou hviezdou zápasu, keď pomohol k výhre 4:3 nad Sioux Falls 29 zákrokmi a v nájazdoch kryl tri zo štyroch. Celkové štatistiky si zlepšil, čo neplatilo o druhom slovenskom brankárovi. Adam Gajan dosiahol v dvoch zápasoch proti Madisonu bilanciu 1-1 a 88,4% úspešnosť zákrokov. Pri výhre 5:3 urobil 39 zákrokov, pri prehre 4:6 kryl 22 striel z 27.