22:00info
«

Začalo play-off: Frustrovaný Patrick Roy. Toronto robilo chyby, ktoré si teraz nemôže dovoliť

(foto: Instagram/Boston Bruins)

V sobotu prvými dvoma zápasmi odštartovalo v NHL prvé kolo play-off. Víťazili v nich nasadené tímy.

Východná konferencia

CAROLINA – ISLANDERS 3:1 (séria: 1-0)

Frederik Andersen predviedol 33 zákrokov, vrátane jedného efektného na začiatku tretej tretiny, aby Carolina vstúpila do play-off víťazstvom 3:1 nad Islanders. Jevgenij Kuznecov otvoril skóre stretnutia počas presilovky už v druhej minúte a následne asistoval pri góle Stefana Noesena, ktorý v úvode tretej tretiny obnovil vedenie Hurricanes. Martin Nečas, ktorý zaznamenal aj asistenciu, následne ešte pridal poistku do prázdnej brány. Prsty vo všetky troch góloch ma obranca Brady Skjei, ktorý trikrát asistoval. O vyrovnávajúci gól New Yorku sa postaral v deviatej minúte prvej tretiny Kyle MacLean. Semion Varlamov kryl 23 z 25 striel. Hurricanes v zápase chýbal Jesper Fast, Islanders Jean-Gabriel Pageau. Obaja sa zranili v poslednom zápase základnej časti. Druhý zápas série sa odohrá v pondelok.

Zákrok Andersena proti Dobsonovi za stavu 1:1:

Brady Skjei, obranca Hurricanes: „Nechcete byť tímom, ktorý sa spolieha na svojho brankára, ale Freddie je tam vždy pre nás a dnes urobil veľký zákrok, keď sme to potrebovali. Samozrejme, musíme urobiť o trochu lepšiu prácu, aby sme mu pomohli.“

Patrick Roy, tréner Islanders: „Myslím si, že sme odohrali naozaj slušný zápas. Urobili sme veľa dobrých vecí a bolo to vyrovnané. Mali sme naše šance. Je to frustrujúce, pretože sme mali šance.“

Hviezdy duelu: J. Kuznecov (CAR), 2. F. Andersen (CAR), 3. B. Skjei (CAR)

BOSTON – TORONTO 5:1 (séria: 1-0)

Jake DeBrusk strelil dva góly a pridal asistenciu, Jeremy Swayman predviedol 35 zákrokov a Boston uspel v otváracom zápase série prvého kola play-off proti Torontu 5:1. Johnny Beecher otvoril skóre zápasu už v tretej minúte a Bruins strelili v druhom dejstve tri góly – prvý strelil Brandon Carlo po prihrávke DeBruska, ktorý následne využil dve presilovky po sebe. V závere zápasu pridal ešte poistku do prázdnej brány Trent Frederic. Charlie McAvoy a Brad Marchand dvakrát asistovali. O jediný gól Maple Leafs, ktorí hrali bez Williama Nylandera, sa postaral v úvode tretej tretiny David Kämpf. Iľja Samsonov inkasoval štyri góly z 23 striel. Druhý zápas série sa odohrá v pondelok. Zaujímavé bude, či Bruins udržia trend zo základnej časti a nechajú chytať Linusa Ullmarka po výbornom výkone Swaymana.

Beecher otvoril skóre zápasu svojím prvým gólom v play-off v kariére:

Jim Montgomery, tréner Bruins o brankárovi pre ďalší zápas: „Bude ťažké upustiť od Swaya. Odchytal úžasný zápas. Ak sa rozhodneme ísť do toho s Ullmarkom, nebudeme s tým mať problém, a nebude ho mať ani náš tím. Neovplyvní nás to v šatni bez ohľadu na to, kto bude štartovať ako ďalší.“

Sheldon Keefe, tréner Maple Leafs: „V druhej tretine sme mali pár šancí, naozaj dobrých šancí, niekoľko z tých najlepších v zápase. Matthews mohol vyrovnať skóre. Neurobili sme to a... skončilo to v našej bráne. Potom prišli tie vylúčenia, ktoré im umožnili vzdialiť sa nám. Takéto chyby v tomto čase roka robiť nemôžeme. Tím, ktorý ich robí, končí na zlej strane.“

Hviezdy duelu: J. Swayman (BOS), 2. J. DeBrusk (BOS), 3. C. McAvoy (BOS)