20:30info
29. 04.
«

Flyers a Kings krok od postupu, Panthers vyrovnali

Hráči Nashvillu uspeli prvýkrát v Detroite a vedú 2:1 na zápas. Florida vyrovnala stav série na 1:1, no Penguins a Canucks delí už len jedna prehra od vypadnutia.

Detroit Red Wings – Nashville Predators 2:3 (stav série: 1-2)
Shea Weber (2) sa stal terčom bučania, no dokázal správnym spôsobom umlčať domácich fanúšikov, keď v tretej minúte strelil prvý gól najlepšieho presilovkového tímu v početnej prevahe a začal ním cestu Nashvillu za víťazstvom 3:2. K prvému víťaznému zápasu histórie Predators v Joe Louis Aréne počas play-off viedli aj presné zásahy Kevina Kleina (1) a Sergeja Kosticyna (1), ktorému bol napokon pripísaný víťazný gól. A ten padol z prečíslenia počas tretej tretiny, v ktorej sa Nashvillu podarilo ustáť enormnú prevahu domáceho celku. Ten ohrozil Pekku Rinneho celkovo 43 strelami, no prekonať ho dokázali len dvojbodový Pavel Dacjuk (1) a Henrik Zetterberg (2). Z gólu sa chvíľu tešil aj Johan Franzen, no po rozbore videa sa zistilo, že padol po až vypršaní hracej doby druhej tretiny. Jimmy Howard opustil duel s 19 zákrokmi. V utorok sa odohrá veľmi dôležitý štvrtý zápas série.

Vyrok Mike Babcock, tréner Red Wings: „Bolo to ťažké, keď si Pav zlomil hokejku počas oslabenia a nakoniec sme počas neho dostali gól. Pri ich treťom góle, aby sme boli úprimní, boli sme trochu netrpezliví, hráči zostali na ľade o trochu dlhšie. Urobili sme ale aj veľa dobrých vecí, brankár bol dobrý a dokázali sme sa dostať späť do zápasu. Musíme však hrať od začiatku tak, ako sme dnes hrali v druhej polovici.“

Barry Trotz, tréner Predators: „V prvej tretine sme si robili to, čo sme chceli. Myslím, že sme hrali dobre až po moment, kedy strelil gól Dacjuk. Potom sa dostali do zápasu, vybehli na nás. Mali sme aj šťastie, keď v druhej tretine uplynul čas. Ak by sa to nestalo, mali by sme to zložité.“

Philadelphia Flyers – Pittsburgh Penguins 8:4 (stav série: 3-0)
Góly nechýbali ani v treťom zápase atraktívnej série medzi dvoma rivalmi z Pennsylvánie. V nedeľu ich padlo 12, a tak sa gólový priemer vyšplhal na 10,67 gólu na zápas. V každom zo stretnutí sa pritom z výhry tešili hráči Philadelphie. Tá sa prvýkrát predstavila pred vlastnými fanúšikmi a pred výbornou kulisou zdolala Pittsburgh pomerom 8:4, aby sa priblížila k postupu už len na rozdiel jediného víťazstva. Rušná bola predovšetkým prvá tretina, v ktorej padlo šesť gólov a rozhodcovia mali plné ruky práce pri početných šarvátkach. Dôležité však boli tie góly. Dvakrát sa presadil Max Talbot (3), Danny Briere (4), Matt Read (2) a k výhre viedli aj presné zásahy Waynea Simmonds (1) a Claudea Girouxa (4). Jaromír Jágr pomohol trom asistenciami a Iľja Bryzgalov 31 zákrokmi. Dvakrát ho prekonali Jordan Staal (2) a James Neal (2). Marc-Andre Fleury v tretej tretine, po inkasovaní šiestich gólov, prenechal miesto v bráne Brentovi Johnsonovi. Flyers bránu hostí ohrozili spolu 34-krát. Štvrtý zápas série, v ktorom Flyers budú môcť spečatiť svoj postup do druhého kola, sa odohrá v stredu.

Vyrok Danny Briere, útočník Flyers: „Myslel som si, že tie dva zápasy v Pittsburghu boli šialené. Tento bol však ešte divokejší.“

Sidney Crosby, kapitán Penguins: „Nemám ich rád, pretože nemám rád ani jedného hráča z ich tímu.“

Florida Panthers – New Jersey Devils 4:2 (stav série: 1-1)
Floride sa v druhom domácom zápase podarilo vyrovnať stav série na 1:1, keď v nedeľu porazila New Jersey pomerom 4:2. Stephen Weiss (2) strelil svoje prvé dva góly v play-off, pričom tým prvým otvoril skóre stretnutia už po 23 sekundách, aby nasmeroval Panthers k prvému víťazstvu vo vyraďovacích bojoch od 17. apríla 1997. Marcel Goc (1) zvyšoval na 3:0 a nakoniec sa stal autorom víťazného gólu. Strelecky sa presadil aj Tomáš Fleischmann (1), ktorý v závere zápasu uzavrel skóre strelou do prázdnej brány. K výhre pomohol aj Jose Theodore s 23 úspešnými zákrokmi. Prekonaný bol dvakrát v úvode tretej tretiny. Nádejou pre Devils sa stali góly Travisa Zajaca (1) a Iľju Kovaľčuka (1). Nakoniec sa však hosťom vyrovnať nepodarilo. Martin Brodeur čelil 23 strelám, no ani jedna nepochádzala z hokejky Tomáša Kopeckého. Ten v zápase odohral viac ako 14 minút, počas ktorých zaregistroval mínusový bod a jedno vyhrané vhadzovanie. Zápas číslo tri sa odohrá v utorok v Newarku.

Vyrok Stephen Weiss, útočník Panthers: „Sú to dobré pocity. Títo fanúšikovia čakali veľmi dlho, aby sa dočkali takéhoto hokeja a toto bola pre nás dôležitá výhra. V tretej tretine sme nemali štart, aký sme chceli, no nakoniec sme dosiahli veľké víťazstvo.“

Martin Brodeur, brankár Devils: „Myslím, že je ľahké, aby sme boli frustrovaní a nešťastní z tejto situácie, pretože sme mali šancu vyhrávať 2:0 v sérii. Ale nakoniec, netreba zabúdať, že sme hrali vonku, takže by sme mali byť radi aj s tým, že je séria nerozhodná.“

Los Angeles Kings – Vancouver Canucks 1:0 (stav série: 3-0)
Vancouver urobil pred tretím zápasom série zmenu v bráne, keď Roberta Luonga nahradil Cory Schneider. V zápase padlo síce najmenej gólov v sérii, no ani v Los Angeles sa Canucks z výhry netešili. Domáci hráči vyhrali futbalovo 1:0 a priblížili sa k postupu do druhého kola na rozdiel jediného víťazstva. Autorom jediného presného zásahu bol kapitán Dustin Brown (4), ktorý sa strelecky presadil z dorážky v 47. minúte. Hrdinom zápasu však bol jeho spoluhráč Jonathan Quick, ktorý podal v bránkovisku opäť spoľahlivý výkon a vychytal svoje druhé čisté konto v play-off. Spolu zlikvidoval aj 41 streleckých pokusov. Na bránu Schneidera smerovalo 20 striel. Kings sú teraz len jedno víťazstvo vzdialení od vyradenia držiteľa Prezidentovej trofeje. Svoj postup môžu spečatiť už v stredu, kedy sa odohrá štvrtý zápas série. Ak postúpia, zahrajú si v druhom kole po prvý raz od roku 2001.

Vyrok Drew Doughty, obranca Kings: „Quick dnes chytal neuveriteľne. Cítime, že dnes mali určite navrch. Mali veľa kvalitných streleckých príležitostí, no on nás podržal a vždy keď musel, tak urobil potrebný zákrok. Dnes predviedol skvelú prácu a pre nás to bolo veľmi dôležité víťazstvo.“