20:30info
29. 04.
«

Arizona zažije prvýkrát 2. kolo, Rangers vyrovnali

Mike Smith podal skvelý výkon, aby doviedol Phoenix k spečateniu postupu do druhého kola, v ktorom sa tím predstaví prvýkrát od presťahovania do Arizony. V druhom zápase sa podarilo Rangers vynútiť siedmy zápas.

Chicago Blackhawks – Phoenix Coyotes 0:4 (kon. stav série: 2-4)
Mike Smith urobil 39 zákrokov a jeho spoluhráči strelili tri góly počas tretej tretiny, aby Coyotes v pondelkovom zápase porazili Blackhawks 4:0 a zaistili si po šiestich zápasoch víťazstvo v otváracej sérii. Oliver Ekman-Larsson (1) strelil rozhodujúci gól v druhej tretine a neskôr sa k nemu pridali aj Gilbert Brule (2), Antoine Vermette (4) a Kyle Chipchura (1). Corey Crawford inkasoval tieto góly z 20 striel. Phoenix postúpil do druhého kola premiérovo od presťahovanie a prvýkrát od roku 1987, kedy organizácia ešte hrávala vo Winnipegu. Kľúčové boli opäť výkony Smitha, ktorý v prvom kole celkovo zlikvidoval 229 striel. Až na pondelkový zápas bola séria vyrovnaná a arizonský celok postúpil aj vďaka trom výhram v chicagskom United Center. V druhom kole narazia Coyotes na Nashville, kým St. Louis si zmeria sily s Los Angeles.

Vyrok Joel Quenneville, tréner Blackhawks: „Mike Smith zažil špeciálny večer. Prežili prvú tretinu a to bolo pre nich morálne víťazstvo. V druhej strelili gól a to im dodalo sebadôveru. Neinkasovali gól ani v druhej tretine a to bolo pre nich veľmi dôležité. Rozhodli prvé dve tretiny. Nestrelenie gólu z tej kvantity a kvality určite nepomáha.“

Mike Smith, brankár Coyotes: „Skutočne je to neopísateľné. Veľký úspech pre tím a pre organizáciu. Po prvýkrát v histórii sa dostala cez prvé kolo. Videli sme, aké je to náročné. Celú sériu sme boli vytrvalí a dávali do toho všetko. Dnes sme v tretej tretine odohrali náš najlepší hokej a víťazstvo sme si zaslúžili.“

Ottawa Senators – New York Rangers 2:3 (stav série: 3-3)
Rangers si vydýchli. V pondelok vstupovali do šiesteho zápasu série proti Ottawe so sekerou na krku, no nakoniec dokázali uspieť, vyrovnať stav série a vynútiť si siedmy zápas, v ktorom sa rozhodne o postupujúcom mužstve. Ani v pondelok to však nebolo ľahké víťazstvo. Senators boli o niečo aktívnejší, no nakoniec prehrali 2:3. Kľúčový bola z pohľadu newyorského celku druhá tretina, v ktorej strelil tri góly. Víťazný si na svoje konto pripísal nováčik Chris Kreider, pre ktorého to bol premiérový zásah v NHL v jeho štvrtom zápase za New York. Nahrával mu naň Derek Stepan, ktorý svojim prvým gólom v play-off vyrovnával na 1:1 a tiež mal prsty pri góle Brada Richardsa (2). Henrik Lundqvist prispel k cennému výsledku 25 zákrokmi a prekonali ho len Chris Neil (2) a Jason Spezza (3), ktorý znižoval na rozdiel jedného gólu v záverečnej minúte. Craig Anderson urobil 19 zákrokov, pričom Marián Gáborík ho ohrozil dvakrát. Počas 20 minút a 14 sekúnd sa prezentoval aj dvoma bodyčekmi a hákovaním. Rozhodujúci zápas je na programe vo štvrtok v Madison Square Garden.

Vyrok Paul MacLean, tréner Senators: „Nemyslím si, že sme dnes skutočne hrali mimoriadne dobre alebo pracovali obzvlášť tvrdo. “

Henrik Lundqvist, brankár Rangers: „Som jednoducho šťastný, že sme odohrali skutočne dobrý zápas, keď na nás bol všetok tlak. Vo vyrovnaných zápasoch potrebujete presilovky a dnes sa nám vydarili. Boli pre náš dôležité. Zostali sme pokojní dokonca aj po prvej tretine. Hrali sme skutočne dobre a vyhrať sme si zaslúžili.“