22:00info
06. 05.
«

Gáborík hviezdou zápasu, Marinčin opäť rozhodol

V stredu sa v NHL odohralo päť prípravných zápasoch, v ktorých sa dvaja Slováci presadili bodovo. Martin Marinčin opäť strelil víťazný gól a Marián Gáborík sa presadil dvakrát. Obaja pridali po asistencii.

Marián Gáborík sa stal prvou hviezdou zápasu, v ktorom pomohol Columbusu k víťazstvu 5:4 nad Carolinou dvoma gólmi a jednou asistenciou. Na ľade strávil 21 minút. Víťazný gól strelil Collins a presadili sa aj Jenner a Johansen. Blue Jackets prehrávali 0:1 i 2:4. V drese Caroliny sa Andrej Sekera nepredstavil. Z hráčov Hurricanes sa z gólov tešili Welsh, Eric Staal a dvojgólový Siomin. Cam Ward odchytal celý duel s 26 zákrokmi.

Prvá tretina rozhodla o víťazstve Edmontonu 4:1 nad Vancouverom. Diváci góly videl len v nej a opäť sa do listiny strelcov zapísal aj obranca Martin Marinčin, ktorý svoj prvý prípravný zápas rozhodol a aj teraz mu bol pripísaný víťazný presný zásah. Pridal k nemu aj asistenciu. Okrem neho prekonali Luonga z 18 striel Eberle, Perrson a Joensuu. Čestný úspech Canucks zaknihoval Gaunce, ktorý v 14. minúte uzavrel skóre.

Tomáš Kopecký odohral 18 minút a zaznamenal 50% úspešnosť na vhadzovaniach, no do bodovania sa nezapísal. Jeho Florida prehrala v Dallase 2:3 po samostatných nájazdoch, v ktorých o výhre Stars rozhodol Chiasson. Domáci tím v zápase viedol 2:0 po zlepených góloch Eakina a Benna z druhej tretiny, no Panthers sa podarilo vyrovnať dvoma gólmi v priebehu 14 sekúnd v tretej tretine. Postarali sa o to Shore a Upshall.

V Orlande sa odohral duel medzi Tampou Bay a St. Louis, v ktorom Slováci nenastúpili. Vyhrali ho Lightning pomerom 4:3 po samostatných nájazdoch, v ktorých sa presadili Filppula a Erne. Tampa pritom prehrávala 0:3 po tom, čo sa dvakrát presadil Jaškin a raz Schwarz. Potom však Elliotta z 27 striel prekonali dvojgólový Erne a Pyatt.

Lindholm zavŕšil v 55. minúte obrat Anaheimu, ktorý zdolal Colorado tesne 2:1. Avalanche viedli po góle Stastneho z prvej tretiny, no v tej druhej počas presilovej hry vyrovnal stav Smith-Pelly. Aj Lindholmov gól padol počas početnej prevahy. Oba inkasoval Varlamov, ktorý odchytal celý duel s 22 zákrokmi.