20. 04.
21. 04.
«

Budajov prvý bod v NHL

V 12-tich nočných zápasoch NHL sa do kanadského bodovania zapísalo deväť slovenských hokejistov. Traja strelili gól, Michal Handzuš rozhodol zápas víťazným nájazdom. Prvý bod v NHL si na svoje konto pripísal brankár Budaj, ktorý zaznamenal asistenciu.

Chára vo forme, v noci zaznamenal dve asistencie
Obrancovia Zdeno Chára a Andrej Meszároš v posledných zápasoch vždy zasiahli do kanadského bodovania. V nočnom stretnutí Ottawy s New York Rangers do štatistík prehovoril iba Zdeno Chára, ktorý ukazuje, že je vo forme. V stretnutí si na svoje konto pripísal dva body za dve asistencie. Na trestnej lavici sa tentokrát neobjavil, ale nahradil ho Andrej Meszároš, ktorý tam strávil dve minúty. Na druhej strane sa v drese Rangers objavil Marcel Hossa, ktorý nie je pred olympiádou v optimálnej forme a každým ďalším zápasom zvýrazňuje otázku, prečo je v nominácií na ZOH. Ottawa v zápase nezaváhala a zvíťazila 6:2.

Demitra a Višnovský zaznamenali dva body
San Jose nebol ľahkým súperom pre Los Angeles Kings, ale králi si so žralokmi napokon poradili a vyhrali 4:3. Do kanadského bodovania sa zapísali aj naši zástupcovia v tíme LA. Ľubomír Višňovský aj Pavol Demitra zaznamenali dva body za dve prihrávky. Slovenský obranca sa navyše stal aj treťou hviezdou zápasu, v ktorom odohral takmer 25 minút a na bránu Nabokova vystrelil rovnako ako Demitra štyrikrát.

Svatoš strelil gól, Budaj inkasoval dva góly
Colorado prehrávalo rýchlymi gólmi Phoenixu už 3:0. Prvé dva góly padli z dvoch striel a Kolešnik sa tak z brány musel porúčať. Nahradil ho Slovák Peter Budaj, ktorý potom inkasoval už iba dva góly. Hráči Avalanche dokázali ešte v prvej tretine vyrovnať. V druhej si do štatistík gól pripísal Marek Svatoš, ktorý sa tak dostal na hranicu 20-tich gólov, na ktorej je aj ruský nováčik Ovechkin. Peter Budaj v 60. minúte rozohrával a našiel Skrastinsa, ktorý aj na jeho radosť skóroval. Znamenalo to, že Peter Budaj zaznamenal svoj prvý bod v NHL, čím prekonal ďalšiu métu slovenských brankárov v najprestížnejšej hokejovej lige na svete. Za Phoenix nastúpil Ladislav Nagy, ktorý zaznamenal iba jednu asistenciu. Colorado napokon vyhralo nad Phoenixom 7:4.

Šatan a Gáborík strelili gól, Handzuš rozhodol
Z ostatných slovenských hokejistov sa do kanadského bodovania zapísali Miroslav Šatan, Marián Gáborík a Radoslav Suchý. Michal Handzuš sa však stal rozhodujúcim mužom na ľade, pretože bol úspešný pri svojom samostatnom nájazde, ktorý znamenal víťazstvo. Gól zaznamenali Gáborík a Šatan, asistoval obranca Columbusu Radoslav Suchý, ktorý zaznamenal prihrávku na gól v predĺžení.

Zdeno CHÁRA (OTT): 2a, +/-0, 2str, odohral 25:37
Ľubomír VIŠŇOVSKÝ (LOS): 2a, +1, 4str, odohral 24:54
Pavol DEMITRA (LOS): 2a, +/-0, 4str, odohral 21:53
Ladislav NAGY (PHO): 1a, 3str, -3, odohral 21:25
Miroslav ŠATAN (NYI): 1g, 3str, -1, odohral 21:22
Michal HANDZUŠ (PHI): 1str, -2, odohral 20:20
Marián GÁBORÍK (MIN): 1g, 4str, +1, odohral 19:40
Radoslav SUCHÝ (CBJ): 1a, +/-0, odohral 19:25