msj19 Slováci

Reprezentácia

MSJ 2019 – príprava: Slovensko nezaskočilo Kanadu, prehralo jasne

Jozef Struhár  |  22.12.2018
Slovenskí juniori absolvovali v piatok v kanadskej Victorii posledný prípravný zápas pred blížiacim sa svetovým šampionátom. Proti domácej Kanade neprekvapili a prehrali 1:6.

Slovensko – Kanada 1:6 (0:4, 0:1, 1:1)

Góly: 56. Hrehorčák (Korenčik) - 7. Comtois (Glass), 9. Studnicka (Glass, Hayton), 14. Suzuki (Anderson-Dolan), 17. Bowers (Veleno, Entwistle), 27. Glass (Bouchard), 45. Smith (Anderson-Dolan, Lafreniere)

Najväčší favorit celého turnaja rozhodol o svojom víťazstve už v prvej tretine, v ktorej strelil štyri góly. Najskôr mal síce šancu na otvorenie skóre Ružička, ale v siedmej minúte sa presadil Comtois. O dve minúty neskôr Hlavajovi pomohla tyčka, ale z následne dorážky ho prekonal Studnicka. Suzuki pohodlne zvýšil v 14. minúte na 3:0 a pred prvou prestávkou zvýšil vedenie Kanady ešte Bowers.

V druhej tretine Slováci o niečo lepšie bránili. Napriek tomu sa do úniku dostal Veleno, ktorý neuspel, no len tri minúty na to to vykompenzoval Bouchard, ktorý náskok rozšíril na päť gólov. V piatej minúte tretej tretiny favorit viedol už o šesť gólov, keď skóroval Smith. Scott bol blízko k čistému kontu, ale v 55. minúte ho prekonal z úniku Hrehorčák, ktorý sa po prihrávke Korenčika postaral o čestný úspech slovenského tímu. Hlavaj opustil duel s 39 zákrokmi, jeho spoluhráči vyslali na bránu Kanady 23 striel.

Zostava Slovenska: Hlavaj – Korenčik, Žiak, Dlugoš, Demo, Golian, Kupec, Boldižár, Švec – Kelemen, Ružička, Krivošík – Baláž, Kollár – Kukuča – Regenda, Giertl, Fafrák – Čajkovič, Okuliar, Hrehorčák.

Zostava Kanady: Scott – Smith, Mitchell, Brook, Dobson, Phillips, Bouchard, McIsaac – Frost, Hayton, Studnicka – Anderson-Dolan, Suzuki, Lafreniére – Comtois, Glass, Tippett – Veleno, Bowers, Entwistle Fandíte Slovákom v zámorí a slovenskému hokeju?
Nakupujte dresy, tričká, mikiny, šiltovky... »

Mohlo by vás zaujímať:

Zobraziť komentáre k článku (3) Komentáre k článku (3)
prasjanko Ignorovať22. 12. 2018 07:16
malo to byt 5:2, Studnicka mal hrat za Slovensko poondiata migracia
ELAGO Ignorovať22. 12. 2018 08:53
REALITA. Nič viac, nič menej.
VH1 Ignorovať22. 12. 2018 09:15
Myslím,že je to len príprava a boj o nomináciu. Nehrali sme v top zostave. Tým však nechcem povedať, že ich v ostrom zápase zdoláme...