«
Fanshop tímu Montreal Canadiens - tričká, šiltovky a dresy »

Video

Jozef Struhár  |  18.10.2019
Tím Montreal Canadiens sa vo štvrtok tešil z výhry 4:0 nad Minnesotou, ktorou ukončil deväťzápasovú sériu prehier vo vzájomných zápasoch. Veľkú zásluhu na tom mali aj Victor Mete a Nick Suzuki, ktorí strelili svoje prvé góly v NHL.

Po 12-krát v klubovej histórii sa stalo, že dvaja hráči skórovali v lige premiérovo. Naposledy to dokázali Chris Higgins a Alexander Perežogin v roku 2005.

Ako prvý sa gólu dočkal Mete, ktorý v 15. minúte svojho 127. duelu v súťaži otvoril skóre zápasu. Ukončil tým najdlhšie čakanie na gól v histórii „Habs“.

„Je to dobrý pocit, keď som už konečne skóroval. Je to celkom cool. Diváci šaleli. Každý chcel už nejaký čas, aby som strelil gól. Bolo špeciálne vidieť, akí nadšení z toho boli,“ povedal dvadsaťjedenročný obranca, ktorý doteraz nazbieral v lige 22 bodov.

Suzuki skóroval v 20. minúte, keď zvyšoval vedenie na 3:0. Dvadsaťročný útočník na svoj debutový gól tak dlho nečakal – prišiel v jeho siedmom zápase kariéry. Na konte má aj jednu asistenciu.

Mohlo by vás zaujímať:

Pridať komentár k téme
Tatara uchvátil gól Webera. Mal som šťastie, povedal o svojomTatar dvojbodový, Černák prihrával na víťazný gólHviezdy Dallasu boli vyhodením Montgomeryho zaskočenéNHL pracuje na návrate Svetového pohára. Olympiáde ešte nezatvára dvereGáborík zožal najväčší potlesk. Koivovi pomohol osláviť jubileum + videoShea Weber: Takýto gól som nestrelil od NHL ‘95 + videoDahlin sa pomaly spamätáva z otrasu mozguCalgary sa zranil hviezdny útočníkVideo: Bitky z 10. decembra 2019 (4)AHL: Výsledky - Daňo premenil nájazd, ale z výhry sa netešilCHL: Výsledky - Kukuča nebodoval ani sa netešil z výhryNečakané: Dallas vyhodil trénera. Pre neprofesionálne správanieChára pochválil Ottawu. Toto si musíme uvedomiť, povedal po prehrePánik nevedel, čo povedať: Cítil som sa skvelo, ale gól sme nestreliliTýždeň v CHL: Hlavaj a Okuliar hviezdili, Čajkovič utrpel pred MSJ zranenieTýždeň v AHL: Tichší týždeň zachraňovali Lantoši s Jurčom, Húska bol hviezdou dueluSlováci nebodovali, ich tímy inkasovali po päť gólovKtorí hráči sa najviac vyžívajú v predĺžení troch proti trom?Svetlý bod v tragickej sezóne Detroitu? Český obrancaPrvý súboj bývalých spoluhráčov: Hoffman sa chcel s Karlssonom pobiť + videoV ktorom mesiaci by sme mohli spoznať identitu Seattlu?Bettman ukázal akčný plán: NHL nebude tolerovať žiadne násilieAnderson vynechá pre zranenie minimálne týždeňFlyers bude pre otras mozgu chýbať najproduktívnejší hráčViac článkov
© 2005 - 2019 SlovakNHL.sk. Všetky loga a známky NHL a tímov, ako aj dalšie tu zobrazené materiály sú majetkom NHL, NHL Enterprises, L. P. a príslušných tímov.