«

Reprezentácia

MSJ 2020: Slovensko na záver podľahlo Kanade 1:6

Jozef Struhár  |  02.01.2020
Na štvrtok boli na Majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov naplánované štvrťfinálové duely. Postavenie v tabuľkách po skupinovej fáze určilo Slovensku za súpera reprezentáciu Kanady.

Kanada - Slovensko 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)

Góly: 7. Hayton (Lafreniere, Cozens), 22. McMichael (Veleno), 24. Bernard-Docker (Drysdale, Cozens), 30. Foudy, 31. Lafreniere (Addison, Hayton)(PP), 42. Hayton (Addison)(PP) – 47. Okuliar (Kováčik)
Strely: 44:18 (10:7, 18:4, 16:7), Presilovky: 2/11 - 0/6

Zostava SVK: Hlavaj (od 42. Vyletelka) – Vitaloš, Stacha, Mudrák, Kňažko, Bučko, Dlugoš, Turan, Česánek – Faško-Rudáš, Kováčik, Okuliar – Čajkovič, M. Minárik, Džugan – Jendek, Paulíny, Tkáč – Mrázik, J. Minárik, Ďurina.

Zostava CAN: Hofer (Daws) – Byram, Bernard-Docker, McIsaac, Smith, Bahl, Addison, Drysdale, Mercer – Lafreniere, Hayton, Foote – Foudy, Veleno, Cozens – McMichael, Dellandrea, Dudas – Byfield, Thomas, Lavoie.

Už v úvodnej minúte to s agresivitou prehnal Foote, ktorý poslal k ľadu Kováčika a predčasne putoval pod sprchy. Slovensko hralo päťminútovú presilovku. V tretej minúte mal po rýchlom prieniku a prihrávke Čajkoviča veľkú šancu Džugan, ale Hofer favorita podržal. V piatej minúte sa pokúsil využiť kanadské váhanie pred bránkou Čajkovič. Prvá šanca Kanady prišla v siedmej minúte a skončila gólom – zabudnutý Hayton využil prihrávku z roku od Lafreniera. V 15. minúte sa Slováci dostali do prečíslenia troch proti dvom, ale zakončenie nebolo ideálne. Hneď na to sa faulu dopustil Stacha. Kanaďania sa usadili v pásme, ale gól nestrelili a neprišli ani vyložené šance. Do konca tretiny mali prevahu, ale k zakončeniam sa nedostávali aj vďaka snahe hráčov v bielom.

Hlavaj musel byť v strehu už od úvodu druhej tretiny. V 22. minúte však už gólu nezabránil a z protiútoku zvýšil na 2:0 McMichael. Už o dve minúty neskôr dala chyba Slovenska základ pre ďalší kanadský gól – na 3:0 zvýšil Bernard-Docker. V 26. sa pripomenuli Hoferovi aj Slováci, ale vzniknutú situáciu bez problémov vyriešil. Krátko na to putoval na trestnú lavicu Stacha. Jeho spoluhráč sa oslabeniu ubránili. Netrvalo však dlho a realitou bol aj štvrtý gól v našej bráne. Strelil ho Foudy. Čajkovič oslabil Slovensko v strede druhej tretiny a hneď v úvode oslabenia sa Hlavaj prezentoval efektným zákrokom proti Velenovi. V 31. minúte ho prekonal Lafreniere a vedenie zámorského celku bolo už päťgólové. Štyri a pol minúty pred koncom sekal McIsaac a Slovensko hralo presilovku. Nevyužilo ju. V závere ešte svojich spoluhráčov podržal Hlavaj. Šesť sekúnd pred koncom putoval ešte na trestnú lavicu za hákovanie Marek Minárik.

V tretej tretine trvalo Kanade len 61 sekúnd, aby využila početnú prevahu a zvýšila na 6:0. Z gólu sa tešil Hayton, ktorý vymietol roh Hlavajovej brány. Ten ju následne prenechal Vyletelkovi. Od 44. minúty sa hralo v štvorici na oboch stranách. To viac vyhovovalo kanadským hráčom, ktorí niekoľkokrát otestovali nového muža v slovenskej bráne. Už pri hre v plnom počte zápase sa gólu dočkali aj Slováci. Po ľavej strane prechádzal Oliver Okuliar, ktorý uspel strelou príklepom spoza kruhov. V 52. minúte trafil na druhej strane Byfield tyčku. Svojou aktivitou v útočnom pásme si Kanaďania vybojovali presilovku po faule Vitaloša. Na konci oslabenia fauloval Džugan a hráči v čiernom mali na 11 sekúnd šancu hrať v presile o dvoch. Štyri a pol minúty vzplanuli vášne a zrodila sa menšia šarvátka, v ktorej hrali prím Cozens a Mudrákom. Duel sa odvtedy prakticky len dohrával.

Za najlepších hráčov Slovenska na turnaji boli vyhlásení Robert Džugan, Martin Faško-Rudaš a Marko Stacha. Výber Róberta Petrovického obsadil konečné ôsme miesto.

Ďalšie štvrťfinálové zápasy

12:30 Švajčiarsko – Rusko 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)
Prvým semifinalistom českého turnaja sa stalo Rusko, ktoré zdolalo Švajčiarsko 3:1. Všetky góly padli v druhej tretiny. Na gól Voronkova dokázal ešte zareagovať Jobin, ale potom už skóroval len favorit, konkrétne Chovanov a opäť Voronkov. Askarov predviedol 14 zákrokov, Hollenstein 33.

17:30 USA - Fínsko 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Fínsko nebude chýbať v medailových bojoch. Rozhodla o tom futbalová výhra 1:0 nad USA, o ktorej rozhodol v 45. minúte Joonas Oden. Čisté konto vychytal Annune, ktorý kryl 30 striel. Na bránu Spencera smerovalo 29 streleckých pokusov. Fíni sa v semifinále stretnú s Kanadou.

19:00 Švédsko - Česko 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Ruského súpera sme spoznali v zápase medzi Švédskom a Českom, ktorý jasným pomerom 5:0 vyhral favorizovaný celom zo severu Európy. Čisté konto udržal Alnefelt, ktorého českí mladíci ohrozili 23 strelami. Na Dostála smerovalo 37 striel, z ktorých skórovali dvakrát trojbodový Hoglander, raz Hugo Gustafsson, David Gustafsson a Soderstrom.

Viac informácií o turnaji na: msj2020.slovaknhl.sk

Ste z Banskej Bystrice alebo okolia?
Pomôžte vyplniť dotazník o využívaní sociálnych sietí mestom. Vďaka!

Mohlo by vás zaujímať:

Zobraziť komentáre k článku (4) Komentáre k článku (4)
univerzal majo Ignorovať02. 01. 2020 16:45
Tento hokej,B kategória volá,chlapci si zaslúžia vypadnúť, na to sa nedá pozerať a ani komentovať to Realita hokeja, je neskutočne strašidelná
kelt Ignorovať02. 01. 2020 16:50
super otocit,mate nato.
fanusik19 Ignorovať02. 01. 2020 20:11
Ťažko k tomu niečo povedať. Nie len k tomu zápasu ale k celým MS. Je to tak, že už roky sa rozpráva ako nám všetci utekajú. Teraz sa ukázalo, že sa len rozpráva ale asi nič nerobí lebo sú ešte ďalej!! Nečakáme, že budeme pravidelne porážať Kanadu, Fínsko, Švédsko atď. ale toto čo sme videli tieto MS bol masaker! Zaostávame úplne vo všetkom! Úplne! U nás sa stále len rozpráva! Treba už robiť nejaké konkrétne kroky a začať makať na všetkých frontoch! Tento rok sme mali iba šťastie(Kazachstan), že sme nevypadli! Ale takýmto tempom nás to šťastie opustí a sme v B-čku! Ak sa 18tka nevráti tento rok naspäť tak to bude problém pre všetky ďalšie vekové kategórie!!
mike384 Ignorovať03. 01. 2020 15:18
Mohlo to dopadnúť aj horšie, keby sme sa ocitli v B skupine namiesto Nemecka, zrejme by skončili poslední a bolo by otázne, či by sme sa vôbec udržali