Menu
InstagramFacebookTwitter
SlovakNHL.sk
Účet používateľa Vyhľadávanie
Zavrieť SlovakNHL.sk
Zdieľať na Facebooku Nahlásiť chybu Tlačiť článok
NHL Fanshop - tričká, šiltovky a dresy »

Správy z NHL

Draft 2020: Druhé až siedme kolo

Jozef Struhár    |  07.10.2020

V stredu v kanadsko-americkej NHL pokračoval vstupný draft 2020 kolami číslo 2 až 7. V nich sme videli draftovaných aj dvoch Slovákov.


Prvým draftovaným Slovákom sa podľa očakávaní nestal útočník Martin Chromiak, ale obranca Samuel Kňažko, ktorého si z celkového 78. miesta vybral tím Columbus Blue Jackets. Chromiakov čas prišiel až v 5. kole, v ktorom si ho zo 128. pozície vybralo Los Angeles Kings.

Zo všetkých 216 draftovaných hráčov v tomto roku bolo útočníkov 135. Tímy si vybrali aj 61 obrancov a 20 brankárov.

Najviac draftovaných hráčov – 73 – bolo z Kanady. Z Európy zaujalo 92 hráčov, najviac bolo Švédov – 32. Po nich nasledovali Rusi (23), Fíni (17), Česi (8), Rakúšania (3), Nemci (3), Bielorusi (2), Slováci (2). Po jednom zástupcovi malo Nórsko a Lotyšsko a Švajčiar nebol draftovaný ani jeden. Zvyšok vybraných hráčov (51) pochádzal zo Spojených štátov amerických.

Draft 2020 – 2. až 7. kolo:

Vysvetlivky:
Slovák
Európan

2. kolo:
P Tím Hráč Post Štát Predošlý tím
32. DET William Wallinder  O SWE  MODO Jr. (SWE-JR) 
33. OTT Roby Jarventie  ĽK  FIN  Koovee (FIN 2) 
34. BUF John-Jason Peterka  PK  GER  Mníchov (DEL) 
35. LAK Helge Grans  SWE Malmo Jr. (SWE-JR) 
36. ANA Sam Colangelo  PK  USA Chicago (USHL) 
37. MIN Marat Khusnutdinov  RUS  SK-1946 Petrohrad (MHL) 
38. SJS Thomas Bordeleau USA  USA U18 (NTDP) 
39. MIN Ryan O'Rourke CAN  Sault Ste. Marie (OHL) 
40. WPG Daniel Torgersson  ĽK  SWE  Frolunda Jr. (SWE-JR) 
41. CAR Noel Gunler  PK  SWE  Lulea (SWE) 
42. NSH Luke Evangelista  PK  CAN  London (OHL) 
43. FLA Emil Heineman  ĽK  SWE  Leksand (SWE) 
44. OTT Tyler Kleven  USA  USA U18 (NTDP) 
45. LAK Brock Faber  USA  USA U18 (NTDP) 
46. CHI Drew  Commesso USA  USA U18 (NTDP) 
47. MTL Luke Tuch  ĽK USA  USA U18 (NTDP) 
48. MTL Jan Myšák  CZE  Hamilton (OHL) 
49. ARI prepadnutá voľba - - -
50. CGY Yan Kuznetsov  RUS  Univ. Connecticut (H-East)
51. DET Theodor Niederbach  SWE  Frolunda Jr. (SWE-JR 
52. PIT Joel Blomqvist  FIN  Kärpät (FIN) 
53. CAR Vasily Ponomarev  RUS  Shawinigan (QMJHL)  
54. PHI Emile Andrae SWE  HV71 Jr. (SWE-JR) 
55. DET Cross Hanas  ĽK  USA  Portland (WHL) 
56. SJS Tristen Robins  PK  CAN  Saskatoon (WHL) 
57. TBL Jack Finley  CAN  Spokane (WHL) 
58. BOS Mason Lohrei  USA  Green Bay (USHL) 
59. TOR Roni Hirvonen  FIN  Assat (FIN) 
60. NYR William Cuylle  ĽK  CAN  Windsor (OHL) 
61. OTT Egor Sokolov  ĽK  RUS  Cape Breton (QMJHL) 
62. TBL Cage Goncalves  C CAN  Everett (WHL) 

3. kolo:
P Tím Hráč Post Štát Predošlý tím
63. DET Donovan Sebrango  CAN  Kitchener (OHL) 
64. TOR Topi Niemela  FIN  Kärpät (FIN) 
65. MIN Daemon Hunt  CAN  Moose Jaw (WHL) 
66. LAK Kasper Simontaival  PK  FIN  Tappara Jr. (FIN-JR) 
67. ANA Ian Moore  USA  St. Mark's (High-MA) 
68. VGK Lukas Cormier  CAN  Charlottetown (QMJHL) 
69. CAR Alexander Nikishin  RUS  Spartak (KHL) 
70. DET Eemil Viro  FIN  TPS (FIN) 
71. OTT Leevi Merilainen  FIN  Kärpät Jr. (FIN-JR) 
72. CGY Jeremie  Poirier CAN  Saint John (QMJHL) 
73. NSH Luke Prokop  CAN  Calgary (WHL) 
74. FLA Ty Smilanic  USA  USA U18 (NTDP) 
75. COL Jean-Luc Foudy  CAN  Windsor (OHL) 
76. SJS Danil Gushchin  ĽK  RUS  Muskegon (USHL) 
77. PIT Calle Clang  SWE  Kristianstad (SWE 2) 
78. CBJ Samuel Kňažko  SVK  TPS Jr. (FIN-JR) 
79. CHI Landon Slaggert  ĽK  USA  USA U18 (NTDP) 
80. CGY Jake Boltmann  USA  Edina (High-MN) 
81. CHI Wyatt Kaiser USA  Andover (High-MN) 
82. VAN Joni Jurmo  FIN  Jokerit Jr. (FIN-JR) 
83. LAK Alex Laferriere  PK  USA  Des Moines (USHL) 
84. NJD Nicolas Daws  CAN  Guelph (OHL) 
85. TBL Maxim Groshev  PK  RUS  Nižnekamsk (KHL) 
86. STL Dylan Peterson  USA  USA U18 (NTDP) 
87. FLA Justin Sourdif  PK  CAN  Vancouver (WHL) 
88. STL Leo Loof  SWE  Farjestad Jr. (SWE-JR) 
89. BOS Trevor Kuntar  USA  Boston College (H-East) 
90. NYI Alexander Ljungkrantz  ĽK  SWE  Brynas Jr. (SWE-JR) 
91. VGK Jackson Hallum  USA  St. Thomas (High-MN) 
92. NYR Oliver Tarnstrom  SWE  AIK Jr. (SWE-JR) 
93. TBL Jack Thompson  CAN  Sudbury (OHL) 

4. kolo:
P Tím Hráč Post Štát Predošlý tím
94. PHI Zayde Wisdom  PK  CAN  Kingston (OHL) 
95. FLA Michael Benning  CAN  Sherwood Park (AJHL) 
96. CGY Daniil Chechelev  RUS  Čechov (RUS JR) 
97. DET Sam Stange  PK  USA  Sioux Falls (USHL) 
98. SJS Brandon Coe  PK  CAN  North Bay (OHL) 
99. NJD Jaromír Pytlík  CZE  Sault Ste. Marie (OHL) 
100. EDM Carter Savoie  ĽK  CAN  Sherwood Park (AJHL) 
101. NSH Adam Wilsby  SWE  Skelleftea (SWE) 
102. MTL Jack Smith  USA  Sioux Falls (USHL) 
103. NYR Dylan Garand  CAN  Kamloops (WHL) 
104. ANA Thimo Nickl  AUT  Drummondville (QMJHL) 
105. FLA Zachary Uens  CAN  Merrimack (H-East) 
106. TOR Artir Akhtyamov  RUS  Kazaň Jr. (RUS-JR) 
107. DET Jan Bednář  CZE  Sokolov (CZE 2) 
108. PIT Lukas Svejkovsky  USA  Medicine Hat (WHL) 
109. MTL Blake Biondi  USA  Hermantown (High-MN) 
110. CHI Michael Krutil  CZE  Sparta Praha Jr. (CZE-JR) 
111. ARI Mitchell Miller  USA  Tri-City (USHL) 
112. LAK Juho Markkanen  B FIN  Kettera (FIN 2) 
113. VAN Jackson Kunz  ĽK  USA  Shattick-St.Marrys (High-MN) 
114. CBJ Mikael Pyyhtia  ĽK  FIN  TPS Jr. (FIN-JR) 
115. CAR Zion Nybeck  ĽK  SWE  HV71 (SWE) 
116. TBL Eamon Powell  USA  USA U18 (NTDP) 
117. WSH Bogdan Trineyev  PK  RUS  D. Moskva (RUS-JR) 
118. COL Colby Ambrosio  CAN  Tri-City (WHL) 
119. STL Tanner Dickinson  USA  Sault Ste. Marie (OHL) 
120. NJD Ethan Edwards  CAN  Spruce Grove (AJHL) 
121. NYI Alex Jefferies  ĽK  USA  The Gunnery (High-CT) 
122. TOR William Villeneuve  CAN  Saint John (QMJHL) 
123. DAL Antonio Stranges  ĽK  USA  London (OHL) 
124. MTL Sean Farrell  USA  Chicago (USHL) 

5. kolo:
P Tím Hráč Post Štát Predošlý tím
125. VGK Jesper Vikman  SWE  AIK Jr. (SWE-JR) 
126. EDM Tyler Tullio  PK  USA  Oshawa (OHL) 
127. NYR Evan Vierling  CAN  Barrie (OHL) 
128. LAK Martin Chromiak  PK  SVK  Kingston (OHL) 
129. ANA Artyom Galimov  ĽK  RUS  Kazaň (KHL) 
130. NJD Artem Shlaine  RUS  Shattuck-St.Marys (High-MN) 
131. BUF Matteo Costantini  CAN  Buffalo (OJHL) 
132. DET Alex Cotton  CAN  Lethbridge (WHL) 
133. WPG Anton Johannesson  SWE  HV71 Jr. (SWE-JR) 
134. NYR Brett Berard  ĽK  USA  USA U18 (NTDP) 
135. PHI Elliott Desnoyers  ĽK  CAN  Halifax (QMJHL) 
136. MTL Jakub Dobeš  CZE  Omaha (USHL) 
137. TOR Dmitry Ovchinnikov  RUS  Novosibirsk (RUS-JR) 
138. EDM Maksim Berezkin  ĽK  RUS  Jaroslavľ (RUS-JR) 
139. COL Ryder Rolston  PK  USA  Waterloo (USHL) 
140. LAK Ben Meehan  USA  UMass Lowell (H-East) 
141. CHI Isaak Phillips CAN  Sudbury (OHL) 
142. ARI Carson Bantle  ĽK  USA  Michigan Tech (WCHA) 
143. CGY Ryan Francis  PK  CAN  Cape Breton (QMJHL)
144. VAN Jacob Truscott  USA  USA U18 (NTDP) 
145. CBJ Ole Julian Bjorgvik-Holm  NOR  Mississauga (OHL) 
146. MIN Pavel Novák  PK  CZE  Kelowna (WHL) 
147. TBL Jaydon Dureau  ĽK  CAN  Portland (WHL) 
148. WSH Bear Hughes  USA  Spokane (WHL) 
149. PIT Raivis Ansons  PK  LAT  Baie-Comeau (QMJHL) 
150. STL Matthew Kessel  USA  UMass (H-East) 
151. BOS Mason Langenbrunner  USA  Sioux City (USHL) 
152. NYI William Dufour  PK  CAN  Drummondville (QMJHL) 
153. FLA Kasper Puutio  O FIN  Everett (WHL) 
154. DAL Daniel Ljungman  SWE  Linkoping Jr. (SWE-JR) 
155. OTT Eric Engstrand  ĽK  SWE  Malmo (SWE) 

6. kolo:
P Tím Hráč Post Štát Predošlý tím
156. DET Kyle Aucoin  CAN  Tri-City (USHL) 
157. TBL Nick Capone  PK  CAN  UConn (H-East) 
158. OTT Philippe Daoust  CAN  Moncton (QMJHL) 
159. CAR Lucas Mercuri  CAN  Des Moines (USHL) 
160. ANA Albin Sundsvik  SWE  Skelleftea (SWE) 
161. NJD Benjamin Baumgartner  AUT  Davod (SUI) 
162. DAL Yevgeni Oksentyuk  ĽK  BLR  Flint (OHL) 
163. STL Will Cranley  CAN  Ottawa (OHL) 
164. WPG Tyler Bauer  CAN  Seattle (WHL) 
165. NYR Matt Rempe  CAN  Seattle (WHL)
166. NSH Luke Reid  CAN  Chicago (USHL) 
167. COL Nils Aman  SWE  Leksand (SWE) 
168. TOR Veet Miettinen  PK  FIN  K-Espoo Jr. (FIN-JR) 
169. EDM Filip Engaras  C SWE  New Hampshire (H-East)
170. PIT Chase Yoder  USA  USA U18 (NTDP) 
171. MTL Alexander Gordin  PK  RUS  Neva Petrohrad (RUS 2) 
172. CHI Chad Yetman  CAN  Erie (OHL) 
173. ARI Filip Barklund  SWE  Orebro Jr. (SWE-JR) 
174. CGY Rory Kerins  CAN  Sault Ste. Marie (OHL) 
175. VAN Dmitry Zlodeyev  RUS  D. Moskva (RUS-JR) 
176. CBJ Samuel Johannesson  SWE  Rogle (SWE) 
177. TOR Axel Rindell  FIN  Jukurit (FIN) 
178. PHI Connor Mcclennon  PK  CAN  Winnipeg (WHL) 
179. WSH Garin Bjorklund  CAN  Medicine Hat (WHL) 
180. TOR Joe Miller  USA  Chicago (USHL) 
181. OTT Cole Reinhardt  ĽK  CAN  Brandon (WHL) 
182. BOS Riley Duran  USA  Lawrence Academy (High-MA) 
183. NYI Matias Ranjaniemi  FIN  Pelicans (FIN) 
184. VGK Noah Ellis  USA  Des Moines 
185. DAL Remi Poirier  CAN  Gatineau (QMJHL) 
186. TBL Amir Miftakhov  RUS  Kazaň (RUS) 

7. kolo:
P Tím Hráč Post Štát Predošlý tím
187. DET Kienan Draper  PK  USA  Chilliwack (BCHL) 
188. CHI Louis Crevier  CAN  Chicoutimi (QMJHL) 
189. TOR John Fusco  USA  Harvard (ECAC) 
190. LAK Aatu Jamsen  PK  FIN  Pelicans Jr. (FIN-JR) 
191. VAN Viktor Persson  SWE  Kamloops (WHL) 
192. ARI Elliot Ekefjard  PK  SWE  IF Bjorkloven (SWE-JR) 
193. BUF Albert Lyckasen  SWE  Vita Hasten (SWE 2) 
194. STL Noah Beck  CAN  Fargo (USHL) 
195. TOR Wyatt Schingoethe  USA  Waterloo (USHL) 
196. SJS Alex Young  CAN  Colgate (ECAC) 
197. NYR Hugo Ollas  SWE  Linkoping Jr. (SWE-JR) 
198. FLA Elliot Ekmark  SWE  Linkoping Jr. (SWE-JR) 
199. CAR Alexander Pashkin  PK  RUS  Ufa 2 (RUS-JR) 
200. EDM Jeremias Lindewall  PK  SWE  MODO Jr. (SWE-JR) 
201. SJS Adam Raška  PK  CZE  Rimouski (QMJHL) 
202. NSH Gunnarwolfe Fontaine  ĽK  USA  Northeastern (H-East) 
203. DET Chase Bradley  ĽK  USA  Sioux Falls (USHL) 
204. ARI Ben Mccartney  ĽK  CAN  Brandon (WHL) 
205. CGY Iľja Solovyov  BLR  Minsk (KHL) 
206. SJS Linus Oberg  SWE  Orebro (SWE)
207. ANA Ethan Bowen  CAN  Chilliwack (BCHL) 
208. CAR Ronan Seeley  CAN  Everett (WHL) 
209. NSH Chase Mclane  USA Penn State (BIG10) 
210. SJS Timofey Spitserov  PK  RUS  Muskegon (USHL) 
211. WSH Oskar Magnusson  ĽK  SWE  Malmo (SWE) 
212. FLA Devon Levi  CAN  Carleton Place (CCHL) 
213. TOR Ryan Trerberg  CAN  Toronto (OJHL) 
214. NYI Henrik Tikkanen  FIN  IPK (FIN 2) 
215. VGK Maxim Marushev  RUS  Kazaň (RUS 2) 
216. BUF Jakub Konečný  CZE  Sparta Praha Jr. (CZE-JR) 
217. TBL Declan Mcdonnell  PK  USA  Kitchener (OHL) 




Mohlo by vás zaujímať:

Zobraziť komentáre k článku (14) Komentáre k článku (14)
Dasty10 Ignorovať07. 10. 2020 21:48
A Chromiak je kde
Reagovať    0   
nn_BA Ignorovať07. 10. 2020 22:09
asi až v 5. kole
Reagovať    1   
rigi137 Ignorovať07. 10. 2020 22:10
z tohto som aj ja prekvapený. Viem že nie je megastar ale rátal som že tak v treťom kole bude vybraný.
Reagovať    0   
mayecc Ignorovať07. 10. 2020 22:20
Je to bieda
Reagovať    0   
mayecc Ignorovať07. 10. 2020 22:39
Konečne Chromiak ,128 ale to trvalo
Reagovať    0   
atlee Ignorovať07. 10. 2020 23:20
Snad ešte niekto pribudne
Reagovať    0   
nn_BA Ignorovať08. 10. 2020 00:32
Dúfam, že Húsku potiahnu aspoň v 7.
Reagovať    0   
rigi137 Ignorovať08. 10. 2020 00:38
Nepomýlil si sa? Nemyslel si Hlavaja?
Reagovať    1   
rigi137 Ignorovať08. 10. 2020 01:38
sklamanie minimálne som ešte čakal Hlavaja
Reagovať    0   
Dany Ignorovať08. 10. 2020 08:58
Mrzi ma a zaroven som prekvapeny a sklamany, ze Hlavaja nikto nepotiahol
Reagovať    0   
deflon Ignorovať08. 10. 2020 09:14
Pri tych brankaroch, co boli draftovani, to sklamalo aj mna. Veril som, ze okolo 6. kola pojde.
Reagovať    0   
Dany Ignorovať08. 10. 2020 10:29
V preddraftovych rebrickoch bol dost vysoko....co teraz? Uz nemoze byt draftovany o rok?
Reagovať    0   
deflon Ignorovať08. 10. 2020 12:15
Teraz to mozes skusit cez Try-Out v kempe, ak sa podari agentovi vybavit.
Reagovať    0   
REBBELS Ignorovať08. 10. 2020 18:49
se taky nevytáhli překvapilo mě že Myšáka tahali dost pozdě a nevím jestli zrovna MTL je ten pravý tým no uvidíme.
Reagovať    0   
Nové na SlovakFitness a SlovakKHL
Neprehliadnite
Krátke správy
Najnovšie články
Aktuálne v diskusii
SlovakFitness.sk
To najlepšie z blogov
SlovakNHL.sk - správy, výsledky, štatistiky z NHL Facebook   Instagram   Twitter   RSS Webdesign and Internet media - Streftec
© 2005 - 2021 SlovakNHL.sk. Všetky loga a známky NHL a tímov, ako aj dalšie tu zobrazené materiály sú majetkom NHL, NHL Enterprises, L. P. a príslušných tímov.

Reklama na webe   |   O nás & kontakt   |   Mapa webu   |   Osobné údaje   |   Cookies
Odporúčame:  NHL live  |  Chudnutie  |  Sprievodca výberom tréningového plánu