Juniori

Mladíci v zámorí: Demek a Chromiak si natiahli série, Kmec a Myklukha 1. hviezdami

Ako sa minulý týždeň darilo slovenským hokejistom v juniorských ligách CHL, stredoškolskej USHL a elitnej divízii vysokoškolskej NCAA?

OHL

V OHL sme videli v akcii len dvoch Slovákov, pretože Sudbury odkladali zápasy. Servác Petrovský strelil v druhom z troch zápasov dva góly a celkovo si pripísal aj plusový bod a dve trestné minúty. Formu potvrdzoval Martin Chromiak, ktorý síce prišiel o štvorzápasovú gólovú sériu, no tú bodovú si natiahol na osem zápasov, keď nazbieral päť asistencií v troch stretnutiach. Pripísal si aj dve trestné minúty.

QMJHL

V Quebecu sa presadil Oleksii Myklukha, ktorý v troch zápasoch strelil dva góly. V nedeľu dokonca víťazný, za čo bol odmenený postom prvej hviezdy zápasu. Jeho spoluhráč Markus Suchý si svoje bodové suchoty natiahol už na deväť duelov. Matej Kašlík v dvoch zápasoch nebodoval. Pripísal si v nich „mínusku“ a dve trestné minúty.

WHL

Jakub Demek si svoju úctyhodnú bodovú sériu natiahol už na 16 zápasov, keď si z dvoch duelov odniesol tri asistencie a „mínusku“. Tri asistencie, jednu v každom zápase, zaknihoval aj Róbert Bačo, ktorý si pripísal aj plusový bod a v sobotu absolvoval bitku s Joshom Daviesom. Dva zápasy odohral Jozef Viliam Kmec, ktorý v piatok strelil víťazný gól a pridal asistenciu ako prvá hviezda duelu. Pripísal si aj dve „plusky“. Samuel Kňažko zažil prvý viacbodový zápas v zámorí, keď v druhom z troch zápasov zaznamenal dve asistencie a tri plusové body. Alex Géci si z troch duelov odniesol asistenciu, plusový bod a dve trestné minúty. Peter Repčík v jednom a Marko Stacha v troch dueloch nebodovali. Obaja si pripísali aj po „mínuske“.