21. 04.
«

Reprezentácia

ZOH 2022: Slovensko prehralo s Fínskom, Slafkovský dvojgólový

V druhý hrací deň na mužskom hokejovom turnaji v Pekingu sa olympiáda začala aj pre reprezentantov Slovenska.

Fínsko – Slovensko 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)

Strely: 30:33 (6:9, 13:15, 11:9); presilovky: 2/3 - 0/5
Góly: 11. Manninen (Hartikainen, Pokka), 15. Pesonen (Aaltonen, Filppula)(PP), 19. Aaltonen (Nattinen), 30. Manninen (Granlund, Lehtonen), 41. Manninen (Hartikainen), 55. Aaltonen (Ojamaki, Vatanen)(PP) - 6. Slafkovský (Roman), 32. Slafkovský (Čerešňák, Regenda)

Slovensko začalo zápas aktívnejšie a už v šiestej minúte za to bolo odmenené, keď skóre otvoril Slafkovský. Stal sa najmladším slovenským strelcom v histórii ZOH. Fíni ožili, ale na prvú strelu čakali až do 11. minúty. Skončila však gólom, keď po zaváhaní slovenskej obrany skóroval z prieniku Mannine. Začala fínska lekcia efektivity. V 13. minúte bol vylúčený Daňo. Najskôr zazvonila tyčka, potom puk skončil už aj v bráne, keď peknú kombináciu zakončil do odkrytej brány Pesonen. Fíni prežili oslabenie o dvoch hráčov a v 19. minúte udreli opäť. Prečíslenie dvoch na jedného využil Aaltonen, ktorý upravil na 3:1. Bola to piata strela na slovenskú bránu.

Slovensko dostalo šancu hrať ďalšiu presilovku v štvrtej minúte druhej tretiny po vylúčení Komarova, ktorý sa dopustil nedovoleného bránenia hry brankárovi. Fíni sa opäť ubránili a následne zatlačili. Tí v 30. minúte využili striedanie Slovákov a priamočiarou akciou zvýšili na 4:1. Autorom gólu bol Manninen. V 32. minúte potešil druhým gólom v zápase Slafkovský, ktorý znížil na 2:4. Krátko po góle bol vylúčený za podrazenie Jurčo. Oslabenie Slovensko odohralo veľmi dobre a dokonca sa Krištof dostal do gólovej šance. Slováci sa snažili o kontaktný gól, ale do prestávky sa už stav nemenil.

Tretia tretina sa ešte poriadne ani nezačala a už sa Fíni dostali k šancu, ktorú Manninen zužitkoval na spečatenie hetriku. Slovensko dostalo šancu na zníženie po faule na Slafkovského v 46. minúte. Faul Kemilainena však nepotrestalo. O niečo neskôr nepotrestalo ani krosček Ohtamuu. Od 53. minúte si opäť vyskúšalo aj oslabenie po sekaní Daňa. „Suomi“ presilovku využili a Aaltonen zvýšil na 6:2. Vatanen mohol pridať ďalší gól, ale trafil len tyčku.

Zostava SVK: Konrád (Rybár) – Čerešňák, Čajkovský, Nemec, Marinčin, Kňažko, Gernát, Rosandić – Jurčo, Hrivík, Cehlárik – Kelemen, Hudáček, Pospíšil – Krištof, Daňo, Holešinský – Slafkovský, Zuzin, Roman – Regenda.

Zostava FIN: Säteri (Tuohimaa) – Lehtonen, Hietanen, Lindbohm, Vatanen, Friman, Kemiläinen, Pokka, Ohtamaa – Granlund, Manninen, Hartikainen – Filppula, Pakarinen, Pesonen – Aaltonen, Ojamäki, Nättinen – Björninen, Komarov, Mäenalanen.

Ďalší zápas Slovenska: 11. februára o 09:40 proti Švédsku.