SlovakFitnessChudnutie, budovanie svalov
Slováci v CHL, USHLSlováci v CHL, USHL, NCAA
Menu
InstagramFacebookTwitter
SlovakNHL.sk
Účet používateľa Vyhľadávanie
Zavrieť SlovakNHL.sk

Slováci v NHL

Je to zvláštny draft, tvrdí skaut. Vyšli dva finálne rebríčky

Jozef Struhár  /  29.06.2022
 

Ako poslední z významnejších zámorských expertov vydali svoje konečné preddraftové rebríčky Ryan Kennedy z The Hockey News a Bob McKenzie z televízie TSN, ktorý dokonca na čelo svojho zaradil slovenského útočníka Juraja Slafkovského.

McKenzie sa oprel o názory desiatich skautov, z ktorých piati zvolali za tohtoročnú draftovú jednotku košického rodáka a len štyria kanadského centra Shanea Wrighta, ktorý obsadil celkové druhé miesto. Vo všetkých predošlých vydaniach rebríčka bol pritom prvý.

„Je to zvláštny ročník draftu. Ani u jedného z nich nie je istota, že budú hráčmi prvej formácie v NHL. Nehovorím, že by sa nimi nemohli stať, obaja sú to dobré nádeje, ale na rozdiel od mnohých rokov, tento draft nemá žiadne veľké nádeje. Nie sú tu žiadne isté úspechy,“ poznamenal z hlavných skautov tímu NHL.

Slafkovský si oproti rebríčku zo stredu sezóny polepšil o štyri miesta vďaka vydarenej olympiáde a svetovému šampionátu. Zo zvyšných skautov ho štyria umiestnili na druhé miesto, jeden na štvrté.

Článok pokračuje pod reklamou

Na treťom mieste skončil americký center Logan Cooley a na štvrtom slovenský obranca Šimon Nemec, u ktorého sa vyzdvihlo najmä korčuľovanie a hokejové myslenie. V hlasovaní skautov sa vyskytoval na druhom až siedmom mieste.

Do prvej desiatky sa dostali aj Cutter Gauthier, David Jiříček, Joekim Kemell, Jonathan Lekkerimaki, Matt Savoie a Marco Kasper.

Zo zvyšných Slovákov by sa do prvého kola dostal aj útočník Filip Mešár, ktorý obsadil 30. pozíciu. Na 63. pozícii figuruje útočník Adam Sýkora, kým útočník Servác Petrovský skončil mimo prvej stovky.

Kennedy vydal rebríček 120 najväčších nádejí. Jeho jednotkou je Wright, dvojkou Slafkovský. Tretie a štvrté miesta sú zhodné – Cooley a Nemec. Toho nasleduje Jiříček a prvú desiatku dotvárajú aj Gauthier, Kemell, Conor Geekie, Savoie a Kasper.

Zo Slovákov by sa aj v prípade Kennedyho do prvého miesta dostal aj Mešár, ktorého radí na 27. miesto. Na 70. mieste sa nachádza Petrovský, iný Slovák sa už v rebríčku nenachádza.


Vstupný draft sa uskutoční už budúci týždeň, 7. a 8. júla v Montreale.Nové na SlovakFitness a SlovakKHL
Neprehliadnite
Krátke správy
Najnovšie články
Aktuálne v diskusii
SlovakFitness.sk
SlovakNHL.sk - správy, výsledky, štatistiky z NHL Facebook   Instagram   Twitter   RSS Webdesign and Internet media - Streftec
© 2005 - 2022 SlovakNHL.sk. Všetky loga a známky NHL a tímov, ako aj dalšie tu zobrazené materiály sú majetkom NHL, NHL Enterprises, L. P. a príslušných tímov.

Reklama na webe   |   O nás & kontakt   |   Mapa webu   |   Osobné údaje   |   Cookies
Odporúčame:  NHL live  |  FlashSport.sk  |  Chudnutie  |  Sprievodca výberom tréningového plánu