21. 04.
«

Reprezentácia

MSJ 2022: Kanada vstúpila do turnaja s povinnou výhrou

Druhý deň na juniorských majstrovstvách sveta je za nami. Slovensko v akcii nebolo, ale jeden zápas mal vplyv na tabuľku jeho skupiny.

Tento duel odohrala domáca Kanada, ktorá vstúpila do turnaja povinnou výhrou nad Lotyšskom. Pomer 5:2 a predvedený výkon top favorita však zostali u mnohých jemne za očakávaniami. „Javorové listy“ teraz čaká štvrtkový súboj so Slovenskom (od polnoci nášho času).

V druhej skupine odohrali vyrovnaný súboj Švédi so Švajčiarmi. Na prvý gól sa čakalo do 37. minúty a v 41. minúte po dvoch góloch za 10 sekúnd viedol favorit už 3:0. Helvíti však duel zdramatizovali tiež dvoma zlepenými gólmi a od 50. minúty až do konca zápasu bol rozdiel jednogólový. Nemci v poslednom zápase dnes zdolali Rakúsko.

Výsledky

Švédsko – Švajčiarsko 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Góly: 37. Torgersson (Edvinsson, Grans), 41. Torgersson (Niederbach), 41. Rosén (Ljungman, Lysell) – 49. Biasca (Henry, Nussbaumer), 50. Allenspach (Fahrni)

Lotyšsko – Kanada 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)
Góly: 19. Darzinš, 45. Hodass (Silkalns, Veinbergs) – 8. Bedard (Sebrango, McTavish), 32. Cormier (Roy, Thompson), 37. Zellweger (Bedard, McTavish), 38. Greig (Dufour), 55. Dufour (Greig, Ostapchuk)

Nemecko – Rakúsko 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)
Góly: 8. Eham (Blank, Leonhardt), 24. Blank (Klein, Eham), 29. Blank (Volek, Samanski), 32. Blank (Volek, Samanski) – 3. Peeters (Urbanek, Scherzer), 22. Dobnig (Peeters, Scherzer)