21. 04.
«

Reprezentácia

Príprava pred MSJ 2023: Slovensko prehralo s Nemeckom o päť gólov

Slovenská reprezentácia do 20 rokov odohrala v nedeľu svoj prvý prípravný zápas pred svetovým šampionátom. Nemecku podľahla pomerom 0:5.

Slovensko svojho súpera prestrieľalo 33:21, no Simonovi Wolfovi nedokázalo streliť ani jeden gól. Po prvej tretine prehrávalo o dva góly po tom, čo Jána Korca prekonali Bader a Kechter. Na nich v druhej tretine nadviazali Krenning a Rossmy predtým, ako v tretej tretine strelil svoj druhý gól zápasu Bader.

Zverencov Ivana Feneša čakajú ešte dva prípravné zápasy – proti Kanade a Rakúsku. Po nich sa uzavrie zostava. Prvý zápas na turnaji odohrá Slovensko 27. decembra proti Fínsku.

Slovensko – Nemecko 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Góly: 7. Bader, 19. Kechter, 28. Krenning, 36. Rossmy, 48. Bader

Zostava SVK (podľa SZĽH): Korec – Kmec, Groch, Laurenčík, Bečár, Funtek, Moško, Žabka – Šotek, Dvorský, Čiernik – Žlnka, Petrovský, Sýkora – Mišiak, Repčík, Štefančík – L. Nemec, Dej, Bačo – Danielčák.