21. 04.
«

Reprezentácia

MS 2023: Slovensko si pripísalo prvú výhru na turnaji

Slovensko si len deň po tesnej prehre s Českom zmeralo sily na majstrovstvách sveta v hokeji s domácim Lotyšskom.

Slovensko – Lotyšsko 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 1. Sukeľ (Cehlárik), 51. Hrivík (Koch, Pánik) - 37. Abols

Slovensko malo v prvej tretine jasnú prevahu, ale napriek tomu ju vyhralo najtesnejším možným rozdielom. Skóre stretnutia otvoril už po 44 sekundách hry Matúš Sukeľ po prihrávke Cehlárika spoza brány. Svoj druhý gól mohol pridať v poslednej minúte, ale Lotyšsko zachránila bránková konštrukcia.

Druhá tretina priniesla tiež jeden gól. Slovensko najskôr prežilo prvé oslabenie zápasu pri vylúčení Hudáčka a neskôr aj druhé po vylúčení Okuliara. Ten sa po návrate z trestnej lavice dostal do prečíslenia, ale nevyužil ho a krátko na to zaváhal, vďaka čomu sa dostal Abols do úniku a na radosť domácich fanúšikov stav v 37. minúte vyrovnal.

V strede tretej tretiny obnovil vedenie Slovenska Hrivík, ktorý dorazil do brány strelu Koacha. Lotyši mali veľkú šancu na vyrovnanie pri vylúčení Grmana, no Škorvánkovi pomohla tyčka. Následne hráči v modrom prežili aj minútové oslabenie o dvoch hráčov. Tri minúty pred koncom došlo k šarvátke, po ktorej to Lotyši skúsili bez brankára. Stav sa však už nemenil.

Slovensko vyhralo aj na strely - 29:28. Najlepšími hráčmi zápasu sa stali obaja brankári, Škorvánek a Šilovs. Zverenci Craiga Ramsayho sa najbližšie stretnú s Kanadou. Duel sa odohrá v pondelok.

Zostava SVK: Škorvánek (Hlavaj) – Kňažko, Koch, Grman, Ivan, Jánošík, Rosandić, Gajdoš – Kelemen, Hrivík, Pánik – Cehlárik, Hudáček, Sukeľ – Chromiak, Tamáši, Regenda – Okuliar, Lantoši, Čacho.

Zostava LAT: Šilovs (Gudlevskis) – Balinskis, Zile, Mamčics, Jaks, Čukste, Freibergs, Cibulskis – Daugavinš, Abols, Andersons – Balcers, Smirnovs, Keninš – Indrašis, Ro. Bukarts, Batna – Ri. Bukarts, Dzierkals, Džerinš – Ločmelis.