02:30info
01. 06.
«

Chára odohral ako 7. Slovák 800. zápas v NHL

Skúsený slovenský obranca Zdeno Chára odohral v noci proti Chicagu Blackhawks 800. duel v National Hockey League. V jubilejnom stretnutí sa stal najvyťažovanejším hráčom.

Chára, ktorý v Bostone plní funkciu kapitána, si v 800. dueli v zámorskej NHL svoje štatistiky obohatil o tri strelecké pokusy, no z výhry sa radovali Blackhawks (5:4 SN). Rodák z Trenčína strávil na ľade 30 minút a 28 sekúnd a stal sa najvyťažovanejším hráčom zápasu. Pre najvyššieho hokejistu NHL to bol najvyšší tohto sezónny ice-time.

Tridsaťdvaročný bek obliekal počas svojej kariéry v NHL dresy troch tímov – Islanders, Senators a Bruins. Najviac duelov odohral za Ottawu (299). Za Boston stihol zatiaľ odohrať 270 stretnutí a v drese Islanders sa predstavil 231-krát.

Na začiatku decembra sa stal najproduktívnejším slovenským obrancom histórie. Doteraz získal v kanadsko-americkej NHL 338 bodov, keď si pripísal 106 gólov a 232 asistencií. Okrem toho mu rozhodcovia udelili 1254 trestných minút. Jeho strela patrí medzi najtvrdšie v NHL.

Zo slovenských hráčov hrali vyše 800 zápasov iba šiesti – Stan Mikita, Peter Bondra, Miroslav Šatan, Peter Šťastný, Jozef Stümpel a Pavol Demitra.

Najbližšie k méte 800 odohraných zápasov v NHL má zo Slovákov útočník Marián Hossa, ktorý zatiaľ hral v 786 stretnutiach.