22:30info
UTA
«

Príprava: Všetci Slováci bodovali pri výhrach, Ružička aj skóroval + video

Nový týždeň začal v NHL siedmimi prípravnými zápasmi. Hrali v nich traja Slováci a všetci bodovali.

Juraj Slafkovský vo svojom štvrtom prípravnom zápase zaznamenal svoj druhý bod – asistenciu, aby prispel k výhre Montrealu 5:4 nad Torontom, o ktorej v predĺžení rozhodol Nick Suzuki. Slovenský útočník odohral 13 minút a 39 sekúnd, z toho dve minúty v početnej prevahe. Pripísal si aj plusový bod. Opäť začal zápas v útoku s Dachom a Harveym-Pinardom.

Asistenciu – pri peknej gólovej kombinácii – si pripísal aj Šimon Nemec, ktorý doteraz bodoval v každom z troch prípravných duelov (1+2). Tentoraz pomohol k výhre New Jersey 6:5 nad Islanders. Z 18 minút a 18 sekúnd, ktoré odohral, strávil dve minúty v presilovkách a 13 sekúnd v oslabeniach. Zaknihoval aj „mínusku“ a dve strely. Korčuľoval v treťom páre po boku Misjula.

Pri výhre Calgary 5:4 nad Winnipegom bol v akcii zo slovenských útočníkov len Adam Ružička, ktorý strelil svoj prvý gól v príprave, aby mal po štyroch stretnutiach na konte štyri body. Na ľade strávil 13 minút a 45 sekúnd, pričom viac ako minútu odohral v presilovkách. Pripísal si aj dva plusové body a tri strely. Nastúpil vo formácii s Kadrim a Dubém.

Výsledky

Pittsburgh - Ottawa 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Brankári: Jarry (21/24) - Korpisalo (40/40); Góly: 9. Greig (Tarasenko, Batherson), 18. Tkachuk (Stützle, Giroux), 58. Stützle

Toronto - Montreal 4:5 PP (2:1, 1:1, 1:2, 0:1)
Brankári: Samsonov (21/26) - Allen (25/29); Góly: 8. Gregor (Reaves), 13. Tavares (Matthews, Liljegren), 35. Domi (Nylander), 52. Tavares (Lafferty, Liljegren) – 4. Norlinder (Suzuki, Monahan), 40. Dach (Monahan, Kovacevic), 54. Kovacevic (Xhekaj, Slafkovský), 60. Anderson (Dach, Suzuki), 61. Suzuki (Caufield, Harris)

New Jersey - NY Islanders 6:5 (1:2, 4:1, 1:2)
Brankári: Schmid (15/20) - Sorokin (13/18), Appleby (4/5); Góly: 11. Marino (Bahl, Toffoli), 23. Bratt (J. Hughes, L. Hughes), 24. Bratt (Toffoli), 31. Marino (Lazar), 33. J. Hughes (Bratt, Nemec), 45. Bratt (Marino, Bahl) – 4. Barzal, 9. Nelson (Engvall, Pulock), 27. Engvall, 41. Barzal (Horvat, Mayfield), 57. Lee (Aho, Barzal)

Philadelphia - Boston 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
Brankári: Ersson (13/14) - Swayman (21/24); Góly: 22. Atkinson (Tipett, Frost), 23. Konecny (Frost), 36. Farabee (Attard, Couturier) – 15. Geekie (Coyle, Poitras)

Columbus - St. Louis 5:3 (3:0, 1:2, 1:1)
Brankári: Greaves (36/39) - Hofer (34/38); Góly: 6. Jenner (Texier), 15. Marčenko (Laine, Severson), 18. Danforth (Voronkov), 25. Sillinger (Severson, Provorov), 59. Gaudreau (Provorov) – 32. Vrána (Hayes, Perunovich), 34. Blais (Kapanen, Vrána), 43. Vrána (Krug, Kapanen)

Calgary - Winnipeg 5:4 (1:2, 3:2, 1:0)
Brankári: Markstrom (24/28) - Hellebuyck (41/46); Góly: 20. Lindholm (Tanev, Hanifin), 32. Ružička (Coronato, Šarangovič), 34. Dubé (Oesterle), 35. Backlund (Coronato, Andersson), 42. Coronato (Backlund, Weegar) – 6. Heinola (Iafallo, Perfett), 15. Toninato (Stanley), 26. Gustafsson (Ford), 35. Gustafsson (Ford)

Seattle - Edmonton 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Brankári: Grubauer (10/13) - Campbell (32/33); Góly: 14. Yamamoto (Schwartz, Poturalski) – 7. Bourgault (Gleason), 43. McDavid (Gleason, Desharnais), 49. Bourgault (Broberg, Griffith), 60. Janmark (Draisaitl)