«

Príprava: Nemec pomohol k udržaniu neporaziteľnosti gólom v oslabení + video

Jozef Struhár
07.10.2023

V piatok sa uskutočnil predposledný hrací večer prípravy na novú sezónu NHL. Odohralo sa päť zápasov.

Tím New Jersey Devils končí ako jediný tím NHL prípravu bez jedinej prehry. K siedmej výhre pritom pomohol aj slovenský obranca Šimon Nemec, ktorý sa dostal do úniku počas oslabenia v druhej tretine, aby strelil tretí gól tímu pri výhre 3:0 nad Islanders. Nemec odohral 21 minút a 58 sekúnd, po zhruba dve minúty aj v presilovkách a oslabeniach. Nastúpil v druhom páre s Kevinom Bahlom. Zaznamenal aj dve „plusky“ a tri strely. Dvojka draftu 2022 končí prípravu so ziskom dvoch gólov a dvoch asistencií v štyroch stretnutiach. Pripísala si aj dva plusové body a štyri trestné minúty.

V akcii bol aj útočník Adam Ružička, ktorého Calgary prehralo s Vancouverom 1:3. Bratislavský rodák si zahral v druhej formácii s Kadrim a Dubém. V akcii strávil 12 minút a 52 sekúnd, z toho necelé dve minúty v presilovkách. Pripísal si dve trestné minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou a mal 75% úspešnosť na buly.

Výsledky

Buffalo - Pittsburgh 4:7 (1:1, 2:4, 1:2)
Brankári: Levi (28/35) - Jarry (33/37); Góly: 10. Olofsson (Peterka), 23. Benson (Greenway, Mittelstadt), 26. Peterka (Olofsson, Mittelstadt), 47. Mittelstadt (Benson, Power) – 1. O'Connor (Crosby), 28. Pettersson (Rakell, Smith), 29. Eller (Graves, Letang), 30. O'Connor (Rust, Graves), 36. Malkin (Karlsson), 42. Carter, 56. Letang (Crosby, Rakell)

NY Islanders - New Jersey 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Brankári: Sorokin (27/30) - Schmid (30/30); Góly: 7. Willman (Hatakka, Lazar), 27. Bahl (Mercer, Schmelzer), 29. Nemec (OS)

Carolina - Nashville 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Brankári: Andersen (22/23) - Lankinen (30/34); Góly: 6. Teravainen (Orlov, Nečas), 40. Jarvis (Aho), 56. Nečas (Kotkaniemi, Teravainen), 56. Bunting (Aho) – 34. Trenin (Barrie, McCarron)

Edmonton - Seattle 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Brankári: Campbell (35/36) - Grubauer (22/25); Góly: 16. McDavid (Bouchard, Kane), 37. Hyman (Nugent-Hopkins), 43. Kane (Bouchard) – 13. McCann

Vancouver - Calgary 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Brankári: Demko (17/18) - Markstrom (28/31); Góly: 2. Myers (Miller, Giuseppe), 34. Blueger (Hughes), 40. Giuseppe – 16. Kadri (Huberdeau, Weegar)