06. 03.
«

Správy z NHL

Mentálny reštart? Ruská hviezda Capitals skončila po rozhodnutí trénera na tribúne

Tím Washington Capitals pred pondelkovým zápasom proti Arizone Coyotes oznámil, že útočník Jevgenij Kuznecov bude len zdravým náhradníkom.

Hlavný tréner Spencera Carbery sa rozhodol poslať tridsaťjedenročného Rusa s hviezdnym menom na tribúnu z dôvodu potreby „mentálneho reštartu“.

Kuznecov vo víkendovom zápase proti Vegas Golden Knights figuroval len vo štvrtom útoku a jeho hrací čas 15:20 bol najnižší v sezóne. V tretej tretine pritom odohral necelé štyri minúty.

Rodák z Čeľabinska sa v tejto sezóne trápi, keď v 19 zápasoch vyprodukoval len deväť bodov za štyri góly a päť asistencií. Momentálne má nábeh na najmenej produktívnu sezónu od jeho druhej v NHL.